Acil Nakit Kredi Bulma Üzerinde Danışmanlık Etkisi

Okuma Süresi: 2 Dakika  | Yazdır

Bankalar kredi vermek için size çeşitli şartlar sunarlar. Bu şartlar bazı insanlar için yerine getirilmesi kolay olsa da çoğu için bu durum tam tersidir. Bankalar siz müşterileriyle girdikleri ticari ilişkilerden kazançlı çıkmak isterler. Ve sizlerin onlara gelir getiremeyeceğinizi düşündükleri anda kredi vermeyeceklerdir. Bu sebeple acil paraya ihtiyaç duyanların belki de en son düşüneceği şey haline gelmiştir banka kredileri. İşte bu sebeplerle “Kredi Danışmanlık Hizmeti” dediğimiz bir sektör oluştu. İnternet siteleri üzerinden kendilerini tanıtan bu firmalar sizlere kredi çıkartma konusunda yardımcı olurlar. Bu konuda otoriter bir konumda olan acil para sitesinin verdiği bilgilere göre:

Kredi danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilmeniz için size sundukları koşullar çok daha esnektir. Gelir belgeniz olmasa da ya da emekli olsanız da bu firmalardan kolayca kredi alabilirsiniz. Kredi danışmanlık firmalarının bazıları kredi çıkmayan kişilerin belgelerini inceleyip, kredinin neden çıkmadığını tespit edip bu hataları düzeltirler. Bu işlem için sizden belli bir komisyon alarak bankalardan kredinizin çıkmasını sağlarlar. Siz rahatça kredinizi alırken onlarda aldıkları komisyonlar ile kazanç elde ederler.

Bazıları ise direk sizin adınıza kredi çekerler ve ödemeleri direk bu kişilere yaparsınız. Bu hizmet uzun vadede gerçekten çok daha fazla para demektir. Çünkü firma bünyesinde bulunan kredi notu yüksek biri tarafından çekilen krediyi siz çok daha yüksek bir faiz oranı ile geri ödersiniz. Üstelik bir de bu işlemler için komisyon ödemeniz gerekmektedir.

Kredi danışmanlık firmalarının acil kredi hizmetinden faydalanmak için tavsiyemiz internet üzerinden hiçbir işlem yapmadan adreslerini alıp direk yüz yüze görüşmenizdir. Bazı danışmanlar tapulu taşınmaz mallarınız üzerinden de kredi sağlayabilirler. Bunu ipotek ettirerek kredi almanızı sağlarlar ve bu işlem içinde komisyon ödemeniz gerekir. Bu kişilerle görüşmenizde de onlara güven vermeniz ve anlaşılan miktarı ödeyebileceğinizi kanıtlamalısınız. Tüm bunlar sağlandıktan sonra krediniz kolayca çekilir ve birkaç saat içinde elinizde olur.

Bize sorarsanız bu tarz bir krediye ihtiyacınız varsa ilk olarak bankaların kapısını aşındırmanızda fayda var. Zira bu bahsettiğimiz danışmanlık hizmeti yasal değildir. Yine de bu hizmetten yararlanmakta kararlıysanız, bahsettiğimiz noktalara dikkat etmeyi ihmal etmeyin.