Antalya’da Tatil Yapmak İçin 5 Neden

Okuma Süresi: 3 Dakika  | Yazdır

Tatil yapmak yıl boyu çalışıp dururken kurduğumuz en güzel hayallerden birisi. İşe giderken ya da ofiste en çok bunaldığımız anda deniz, kum, güneş, şezlong ve huzurun hayalini kurmak bile kısa süre de olsa bizi rahatlatıyor. Tatil sezonuna yaklaşırken otel aramaya, uçak bileti bakmaya ve rotamızı belirlemeye başlarız. Tatil rotası çizilirken ülkemizde akla ilk gelen yer genellikle Antalya olur. Peki bunun nedeni nedir?

İşte sizlere Antalya’da Tatil Yapmak İçin 5 Neden ;

1- Antalya otelleri yüksek kalite sunuyor

Güzel bir tatilin en önemli ayağını otel kısmı oluşturur. Beklentinizin çok altında kalan ya da internetteki görselleriyle alakası olmayan Photoshop harikası bir otel tüm tatilin zehir olmasına neden olabilir. Ancak Antalya otelleri dünyadaki otel klasmanlarının üzerinde bir hizmet sunuyor. Plajları, masaj salonları ve eğlence dolu aktiviteleriyle Antalya otelleri, aynı zamanda ülkemizin de en kaliteli otelleridir. Antalya otellerinin bu gelişmişliği ülkemizin turizmine de büyük katkı sağlıyor.

2- En özel plajlara sahiptir

Tatilde denizin temizliği ya da otelin kalitesi kadar aynı zamanda plajların da kaliteli olması gerekir. Antalya bu anlamda da dünyanın birçok ülkesiyle rekabet halinde. Lara Plajı, Antalya’nın dünyaca ünlü plajlarının başında gelir. İnci gibi kumları ve yeşille iç içe girmiş doğasıyla Lara Plajı, her yıl yüz binlerce kişiyi ağırlamaktadır. Kalkan ile Kaş arasındaki Kaputaş Plajı da dünyanın sayılı güzellikleri arasında yer almaktadır. Kleopatra, Patara, Konyaaltı ve İncekum plajları da Antalya’nın öne çıkan plajlarından bazılarıdır.

3- Bakir koyları aklınızı başınızdan alır

Tatiliniz boyunca sahil kenarında ya da plajda kalmak Antalya’ya yapılacak en büyük ihanettir. Bir tur şirketi ya da özel olarak kiralayacağınız bir tekneyle Antalya’nın bakir kalmış en özel koylarına mutlaka gitmelisiniz. Doğa ile iç içe huzuru ve sakinliği bulabileceğiniz koylarda berrak sularda serinlemenin tadını çıkarırken size eşlik eden ağaçların nefis kokusunu iliklerinize kadar hissedeceksiniz. Sırf bu koylar için bile Antalya tercih edilir!

4- Eğlencenin dibine vurabilirsiniz

Denize girdiniz, bakir koyları gezdiniz ve plajlarda güneşlendiniz… Peki tatilde akşam hemen yatağa mı gireceğiz? Tabii ki hayır… Profesyonel ekipleri tarafından sizlere keyifli anlar yaşatan Antalya otelleri aynı zamanda bünyesinde barındırdıkları barlar ve gece kulüpleriyle de sınırsız eğlence sunar. Antalya’yı tatil için tercih ettiğinizde ne kadar doğru bir karar verdiğinizi en çok bu anlarda anlarsınız. Gece boyu uyumayan bir şehir olan Antalya’da otel dışında da birçok eğlence mekanı sizleri bekliyor olacak.

5- Tarihte yolculuk yapabilirsiniz

Antalya öyle bir şehirdir ki her tarafından tarih fışkırıyor desek yalan söylemiş olmayız. Hem turizm, hem eğlence hem de tarih bir şehirde ancak bu kadar güzel iç içe geçer! Gittiğiniz koylarda, yolculuk esnasında yol kenarlarında hatta plajda kafanızı kaldırdığınızda bile etrafınızda binlerce yıllık tarihi eserleri görebilirsiniz. Müthiş bir açık hava müzesi olan Antalya’ya sadece bu eserleri görmek için bile her yıl binlerce turist geliyor.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir