Apple Teknik Servisleri

Okuma Süresi: 3 Dakika  | Yazdır

Dünyanın en büyük şirketleri dendiğinde akla gelen 2-3 firmadan birisi de Apple’dır. Apple yüksek teknolojik ürünleri ile dünya genelinde çok geniş bir yelpazede ürün geliştiriyor. Özellikle mobil teknoloji denilince akla gelen ilk isim Apple’dır.

Masaüstü bilgisayar dünyasında Mac, dizüstü bilgisayar dünyasında Macbook, akıllı telefon dünyasında iPhone, Tablet dünyasında iPad, Müzik çalar iPod, TV uygulaması AppleTV ve geleceğin otomobili Apple Car… Daha saymadığımız bir çok sektörde ürünlerini gördüğümüz Apple.

Akıllı telefon pazarının lider markalarından birisi olan Apple ve bu markanın ünlü modeli iPhone, ülkemizin en çok tercih edilen akıllı telefonudur. Apple her yıl çıkardığı yeni iPhone modelleriyle, cep telefonu piyasasını domine ediyor.

Apple’ın en son lansmanını yaptığı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri de gerçekten büyük bir beğeni topladı. Kısa sürede çok satanlar listesinin başlarında yer alan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri Apple’ın ileri teknolojide varabildiği son noktayı ifade ediyor.

Teknolojik gelişmeler yanında yeni sorunları da beraberinde getirmiyor da değil. Bunu Apple kullanıcılarının çeşitli sitelerde paylaştıkları sorunlardan da anlamak mümkün.Geçenlerde iPhone 7 telefonumda çıkan bir şarj sorunu nedeniyle keşfettiğim AppleUzmani.net sitesinde yer alan şu makale oldukça dikkatimi çekti:

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus sorunları – çözüm yolları

Bu makaleden de görebileceğiniz gibi, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus kullanıcılarının şikayetçi oldukları çok şey var:

Şarj problemi,

Ekran sorunu,

Durup dururken kapanması,

Sadece bu sorunlardan birkaç tanesi.

Apple cihazlarını oldukça yüksek meblağlar ödeyerek aldığımız bir gerçek. Ülkemiz standartlarında pahalı denilebilecek bir fiyata satın aldığınız bir cihazın size sorun yaşatması gerçekten canınızı çok sıkıyor.  Bu yüzden iPhone teknik servisi seçerken çok dikkatli olmalısınız.

Apple Teknik Servisleri

AppleUzmani.net sitesinde hoşuma giden şeylerden birisi de şu oldu:Site bünyesinde bulunan Apple Destekkısmı da oldukça ilgi görüyor. Bu kısımda Apple ile ilgili sorunlar yaşayan kullanıcılar, sorularını sorarak, Apple uzmanlarından cevap alabiliyorlar. Bu sayede Apple teknik servis çalışanlarının doğrudan kullanıcıya destek olması sağlanmış oluyor.

Türkiye’de sadece 2 adet Apple resmi servisi var. Bunlardan ikisi de maalesef İstanbul’da. İstanbul dışında yaşayanlar ise, Apple yetkili servisi bularak, cihazlarını götürmek zorunda kalıyorlar. Bunlardan hizmet almak çoğu zaman hesaplı olmuyor. Bu yüzden, özellikle garantisi dolmuş olan Apple cihazlarınızın (iPhone, iPad, iPod, Mac, AirPad vb..) tamirini yaptırmak için en etkili çözüm size yakın özel bir Apple Teknik Servisi ile anlaşmak.

Ülkemizin 81 iline dağılmış Apple teknik servislerini tek bir sayfada toparlamak kolay bir iş olmasa gerek. Apple Uzmanı Teknik Servislerinden güncel fiyatları alabilir, o servis hakkında yorumları okuyabilirsiniz. Bu sayede daha isabetli bir karar vermiş olacaksınız.