Çağımızın Sigara Alışkanlığı

Okuma Süresi: 3 Dakika  | Yazdır

Sigara alışkanlığı çağımızın en kötü alışkanlıklarından biri olmaya devam ediyor. İçerisinde bulunan 8000 ayrı türdeki zehir ve bağımlılık yapıcı etkileri nedeniyle, alışan kişilerin kurtulmaya çalıştığı, çevreye verdiği zararla içen kadar içmeyenin sağlığını da etkileyen benzersiz bir tehdit olarak yasal varlığını korumaya devam ediyor. Bu büyük sorunu alt edebilmek için, teknoloji her konuda olduğu gibi alternatif bir yöntem olarak elektronik sigara ile sigara bağımlılığından kurtulunması sağlıyor. İçerisinde bulunan nikotin sayesinde, sigaranın genel etkilerine maruz kalmadan belirli bir süre kullanarak, kullanılan nikotin oranının periyodik bir şekilde düşürülmesi sonucunda, zorlanmadan, sigarayı bırakmanın etkilerini yaşamadan kolayca sigara bırakmayı başarabilirsiniz.

Elektronik sigaralar, cihaz ve likit olmak üzere iki farklı konuda doğru seçimlerin yapılmasını gerektiren bir yöntemdir. Elektronik sigara likit konusunda, farklı çeşit ve özelliklerde likitleri kullanıcılara sunacak şekilde hazırladığımız web platformumuz, dünyanın ünlü likit markalarının hazırladığı, pek çok farklı aromaya sahip likitlere ulaşabileceğiniz şekilde yapılandırılmıştır. İnsan sağlığına ve çevreye duyarlı üretim şartlarına sahip likitler için, geniş ürün portföyümüz içerisinden seçim yapabilme şansınız bulunur. Sigarayı bırakmak konusunda çok çeşitli yöntemler, her geçen gün konudan muzdarip kişiler için hazırlanıyor. Bu yöntemlerin pek çoğu çeşitli haplar kullanmayı, sakız ve benzeri ürünleri çiğneyerek vücudun alışık olduğu nikotini karşılamayı, vücudun belirli bölümlerine yapıştırılan bantlar yoluyla nikotin ihtiyacını karşılamayı, psikolojik veya akupunktur gibi alternatif tıp çözümleriyle bıraktırma uygulamaları bulunuyor. Tüm bu yöntemlerin kullanımlarında, sigara alışkanlığının madde bağımlılığının dışında, psikolojik yönüne tam olarak çözüm getirememesi, sigarayı bırakmaktan kaynaklanan etkilere yeterli çözüm oluşturamaması gibi sebepler, ya sigarayı bırakma konusunda etkili olamamalarına ya da bir süre sonra yeniden başlanmasına neden olabiliyor.

Elektronik sigarayı tüm bu sigara bırakma yöntemleri arasında farklı olması, sigara içme deneyimini sigarayı bıraktıktan sonra yaşatması olarak dar kapsamda açıklanabilir. Sigaranın benzeri duman hissi, alışkanlığın devam etmesine ve psikolojik olarak doyum sağlayan belirli periyodlarda kullanım özellikleri, sigaranın benzeri boğaz vurum ayrıntısı gibi detaylar, sigaraya alternatifmiş gibi görünen bir sigara bırakma yönteminin ortaya çıkmasına sebep olmuş durumda. Kullanıcı sayısı ülkemizde de her geçen gün artmaya devam eden bu sigara bırakma yöntemi, teknolojide yaşanan gelişmelere paralel olarak halen gelişmeye ve daha faydalı ürünleri kullanıcılara sunmaya devam ediyor. 8000 bin farklı zehiri her gün defalarca kullanmaya dayalı çok kötü bir alışkanlık ve hatta bağımlılık olan sigaradan kurtulmak, aslında her sigara kullanıcısının ileride bir gün mutlaka uygulayacağını düşündüğü bir hayaldir. Bu hayali gerçeğe dönüştürmek için en kolay ve en hızlı yöntem günümüzün ileri teknolojik ve teknik birikiminin sonucu olarak ortaya çıkmış durumda. Sigaradan kurtulmak için sizde en kısa süre içerisinde bu yöntemi uygulamaya başlayabilir, sağlıklı bir yaşama merhaba diyebilirsiniz.