Dell’den Yeni Studio Hybrid Masaüstü Bilgisayar

Okuma Süresi: 2 Dakika  | Yazdır

Dünyanın önde gelen bilgisayar üreticilerinden olan Dell firmasının en yeni ve oldukça sıradışı masaüstü bilgisayarı Studio Hybrid geçtiğimiz günlerde tanıtıldı.

Ürünün ufak ve kaliteli yapısıyla dikkatleri hemen üzerine çekiyor. 6 farklı renk seçeneği ve bir adet de bambu ağaç kaplamalı tasarımlar kullanıcıların beğenisine sunulmuş. Özelliklerine baktığımızda Intel Core 2 Duo Mobile 1.86 Ghz ve 2.00 Ghz hızlarında 2 farklı şeçenek bulunuyor. İşletim sistemi olarak Windows Vista Hope Premium Service Pack 1 standart olarak geliyor. Ekran seçenekleri de en ucuz modelde bir ekran bulunmuyor. Diğer modellerde de isteğinize göre 19 inç yada 20 inç lik Dell geniş ekranlar bulunuyor. Optik sürücü olarak 4 modelde CD/DVD yazıcı, en kapsamlı olan modelde ise yeni nesil Blu-Ray optik sürücü bulunuyor.

Bellek kapasiteleri en düşük modelde 1GB DDR2 ile başlayıp en üst modelde 3GB DDR2 bellek mevcut. Hard disk olarak 160-250 ve 320 GB kapasiteli 5400rpm hızında diskler bulunuyor. Bunlar notebooklarda kullanılan disklerden olup 5400 rpm hızı biraz yavaş. Ekran kartı Intel Media Accelerator X3100 tüm modellerde standart olarak bulunmakta. Ses kartı da ekran kaartı gibi tüm modellerde aynı özellikte 5.1 kanallı onboard şeklide sisteme dahil edilmiş.

Bu ürünü satın almak istediğinizde çeşitli eklemelere yapabiliyorsunuz. Örneğin bellği yada hard disk kapasitesini arttırabilir , farklı bir model kablosuz kart ekleyebilirsiniz.

Ürün ve teknik özelliklerinden bahsettikten sonra isminin neden Hybrid olduğunu biraz açıklamaya çalışalım. Günümüz bilgisayarlarından %80 oranında daha küçük olan bu cihaz aynı zamanda %70 oranında daha az güç tüketmekte. Üründe kullanılan maddelerin %95 lik kısmı geri dönüşebilir olduğundan çevreyi korumakta oldukça başarılı.

Ayrıntılı bilgi almak isteyenler
http://www.dell.com/content/products/productdetails.aspx/desktop-studio-hybrid


Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir