Estetik Burun Ameliyatı (Rinoplasti )

Okuma Süresi: 2 Dakika  | Yazdır

burunestetigiBurun, yüz güzelliğinin en önemli unsurlarından biridir. Yüz güzelliğinde ilk göze çarpan organ burundur. Her insan kusursuz bir buruna sahip olmayı ister. Bu sebeple de burun estetiği en çok tercih edilen estetik operasyonlardandır. Estetik kaygıların yanı sıra sağlık problemlerin giderilmesi içinde burun estetiği tercih edilmektedir.

Burun estetiği ile burnun yapısı değiştirilerek istenilen doğal, yüz ile uyumlu bir burun elde etmek mümkündür.

Burun estetiği, burnun yapısal şekli düzeltilerek daha güzel görünüm elde etme işlemidir. Burun estetiği daha çok estetik görsel amaçlı tercih edilse de sağlık problemlerin giderilmesi için de uygulanmaktadır.

Burun, burun estetiği ile hastaların istediği boyut ve şekle getirilebilir ve aynı zamanda nefes alma ile ilgili şikayetlerde aynı operasyonda düzeltilebilmektedir.

Günümüzde hastaların en büyük endişesi burun estetiği ile yapılan burnun doğal olup olmamasıdır. Günümüzde gelişen teknoloji ve estetik operasyonlar sayesinde burun estetiği ile istenilen doğal görünümlü buruna sahip olmak mümkün hale gelmiştir. Burun estetiğinin hastaya özel olarak planması sayesinde kişinin isteklerine göre doktorun da uygun gördüğü şekilde uygulanarak hastayı tatmin edecek sonuçlar elde edilir.

Hastalar genellikle rinoplasti yüz yapısı ile uyumlu, doğal görünümlü ve estetik operasyon olduğu anlaşılmayacak bir görüntü elde etmek ister. Burun estetiği ameliyatı ile de hastaları tatmin edecek sonuçları elde etmek oldukça kolaydır.