Flickr HD Video

Okuma Süresi: 2 Dakika  | Yazdır

Video paylaşım sitelerinin birer birer HD kalitede görüntü sunmasının ardından Flickr da boş durmayıp bu özelliği kullanıcılara sundu. Compact sınıftaki fotoğraf makinelerinin video çekme özelliğinin yanı sıra yeni nesil DSLR fotoğraf makinelerinin de video çekebilmesi, video paylaşımının artmasına hatta DSLR makinelerle oldukça yüksek kalitede çalışmaların yapılmasına olanak sağlamıştır.

Flcikr HD Video

HD kalitedeki videolarda altta görülen HD tuşuna basılmasıyla video boyutu uygun boyutta açılıp izleyebiliyorsunuz. Flickr.com ‘a üye olduktan sonra video yada fotoğraf yükleyebiliyorsunuz. Ancak HD özellikte çektiğiniz videoyu yükleyip paylaşmak istiyorsanız PRO üyelik satın almanız gerekmete. PRO hesabınız yoksa HD özelliğini kullanamıyorsunuz. HD kalitesindeki çalışmaları Flickr HD Video grubundan takip edebilirsiniz.

Flickr.com sitesi, kuruluş şekli fotoğraf paylaşımı üzerine yapılmış olsa da geçen sene video özelliğini de bünyesine katmıştır. Bu yeni özellik ilkten çok sayıda kullanıcı tarafından tepkiyle karşılanmış, youtube vb. sitelerdeki çok sayıda kalitesiz videoların istila etmesinden korkulmuştu. Ancak video yükleme özelliğinin sadece PRO (paralı üyelik) sahiplerinin kullanabilmesi ve maksimum 90sn uzunlukta görüntüye izin verilmesi yukarda belittğim tepkilerin gerçekleşmesini engellemiştir. Şuanda bedava üyeliklere de ayda 2 video yüklemesine izin verilmiş.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir