Girişim Günleri 2008 İstanbul’da…

Okuma Süresi: 2 Dakika  | Yazdır

Girişim Günleri, Amerika Birleşik Devletlerinde 2007 yıllında başlatılan ve “ticari fikir günleri” sloganıyla yapılamakta olan bir organizasyon. Bugüne kadar Almanya, ABD ve İsrail’de yapılmış olan “Startupweekend” isimli bu etkinlik, 30-31 Ağustos tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek.

Girişim Günleri 2008 adıyla yapılacak olan organizasyonda tasarım ve pazarlama alanında birçok uzman kişi biraraya gelecek. Amaç Türkiyede internetle alakadar olan kişilerin ticari fikirlerinin gerçerkleştirilmesi için bir fırsat olarak gösteriliyor. Organizasyona katılan kişiler akıllarındaki fikirleri verilen 3 dakikalık süre içerisinde uzman katılımcılara anlatacak, yapılan oylama sonucunda en fazla oyu alan fikir üzerinde çalışmaya başlanıp aynı gün içerisinde şirket resmen kurulacaktır. Etkinliğe katılanlar ise, çok ortaklı bir limited şirketin ortağı olarak etkinlikten ayrılacaklardır.

Bu organizasyon sonucunda en çok oyu alıp kazanan kişi elbette ticari alanda büyük bir fayda sağlayacaktır. Fakat sadece bir kişinin kazanacak ve diğer fikirlerin herkes tarafından öğrenilecek olması, fikrin taklit edilebilme riskini de beraberinde getirebilir. En nihayetinde ticari bir beklentisi olmayan Girişim Günleri organizasyonuna web sitesi üzerinden ön kayıt yaptırabilirsiniz.

Konu hakkında detaylı bilgiye ise, buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir