Grand Theft Auto IV(GTA 4) Geliyor!

Okuma Süresi: 3 Dakika  | Yazdır

logowt2.gifRockstar Games’in GTA IV’ü Xbox 360 ve PS3 platformları için 29 Nisan’da piyasaya süreceğini açıklamasının ardından Fransız sitesi Jeux Expo, oyunun PC versiyonunun Ekim 2008’de Avrupa’da satışa çıkacağını duyurdu.

Rockstar, yıllardır peş peşe oyunlar çıkarmakta, biz de bu oyunlara sabahlara kadar takılıp kalmaktayız. Artık sabahlara kadar uykusuzluğun yeni bir devri için geri sayım başladı. Bu heyecanlı devrin adı: Grand Theft Auto IV.

Hareketli Bir Ortamdayız, New York’un Trafiği Alt Üst Olmuş
Oyunumuzun Trailer’ını izlediyseniz, bu oyunun sokaklarının eski sürümler gibi cansız değil, cıvıl cıvıl olduğunu hemen anlamışsınızdır. Tabii ki koca bir şehirdeyiz, New York’tayız, buna alışmamız, buna göre hayatımızı sürdürmemiz şart. Bu nedenle de oyunumuz belirli bir görev çizgisi üzerinde gitmediğinden, sokaklarda dolaşıp, gönül eğlendirip yurtdışına çıkmış havasına rahatça girebiliyoruz.

gta4-2.jpg


Karakterimiz Nasıl Acaba?

Karakterimiz, bizi oyunda biraz daha Türk hissettiriyor, çünkü pala bıyıklar, kısa saçlar, uykudan yeni uyanmış gibi gözüken dağınık sakallar karakterimizi tam olarak bir Türk’e çeviriyor ve ben de bu olaydan son derece hoşnutum. Siz bu değişiklik hakkında ne düşünürsünüz bilemem ama bir Türk olarak tozu dumana katmanın sizin kulağınıza da pek kötü gelmediğini hisseder gibiyim.

gta4-3.jpg

Soğuk, Sisli Bir Londra Akşamı Değil; Sıcak, Güneşli bir New York Sabahı
GTA: San Andreas’tan da hatırlayacağınız üzere hava değişimleri, oyunseverleri havaya sokuyor, gerçek bir gün yaşıyormuş hissi veriyordu. Tabii, GTA IV’nin de sadece(PC) PS3 ve XBOX360’a çıkması grafik kalitesini arttırdı ve bu değişimleri artık dakika dakika yaşayabiliyoruz. Gökyüzü efektleriNİ, uzaktaki binaların küçük ve hafiften buğulu gözükmesini, bu yeni oyunumuzda gerçeğe çok yakın olarak hissediyoruz. Kısacası enfes manzaralar sizleri bekliyor.

gta4-4.jpg

Gerçek Bir Şehir Havası
Bir megaşehirde görmeye alışık olduğunuz veya görmek istedikleriniz çoğunlukla nelerdir? Süpermarketler, DVDciler, sinemalar, bilet gişeleri, tiyatrolar, dev reklamlar, trafik ışıkları… Görmek istediğiniz ve hayal ettiğiniz herşey bu oyunda mevcut. Hatta teknoloji dükkanlarının üzerindeki kayan yazılar bile oyunun en ince detaylarından.

gta4-1.jpg

GTA4 Official Trailer:

Alıntı

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir