İnternet Explorer 8 Geliyor…

Okuma Süresi: 2 Dakika  | Yazdır

ie7-1-256x256.pngInternet Explorer internet dünyasının %90 ına hitap eden Webdeki en çok kullanılan tarayıcı, Microsoft Internet Explorer 8.0 sürümü ile çok yakında yayınlanacağı biliyoruz. Uygulamanın geliştiricisi Chris Wilson

Ajax Nesne Yönetimi
CSS İyileştirmesi
Eklenti (Plug-In) Geliştirme

Gibi özelliklerinden bahsettiği konuşmasında I.E 8.0 ı bir konferansta anlattı. Gelen özellikleri açıklamak gerekirse…

CSS iyileştirmesi ; Biliyorsunuz ki mevcut internet sayfaları belirli platformlara hitap ediyordu. WWW ile Windows gibi işletim sistemlerine WAP gibi cep telefonu ve PDA lara ….. gibi diğer aygıtlar için farklı sayfalar yapılıyordu. Artık yeni CSS iyileştirmesi ile İnternet Explorer 8.0 hep cep telefonunuza hem bilgisayarınıza hem PDA nıza ve diğer pocket pc gibi aygıtlarınızın tamamına birden hitap edecek düzeye geliyor.

Ajax Nesne yönetiminde ; Bir linke tıkladığınızda sayfa yüklenmesi olmadan direkt olarak linki okuma özelliği getiriyor. Ajax ‘ın yepyeni bir özelliği I.E içerisinde diyebilirim.

Plug-In Eklenti Geliştirme ; Eklenti bakımından Internet Exlorer biliyorsunuz ki Firefox ve Opera gibi internet tarayıcılarına kıyasla pekde yakışır bir sisteme sahip değildi. Öyle Plug-in miş bilmem neymiş felan yoktu. Zaten birçoğumuzun bunlarla arasıda yok. Ancak Firefox gibi Explorer kullananlar bunların nimetlerinden çok da yarar sağlıyorlar.. Özelliklede I.E 8.0 ile gelen bu yeni özellik Firefox ‘un %20 lik gibi bir pazar payınada göz dikmiş diyebilirim.
Kaynak : www.teakolik.com

Internet Explorer 8 Beta’yı Download Etmek İçin Tıklayın.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir