İple Yüz Gerdirme

Okuma Süresi: 2 Dakika  | Yazdır

İple yüz gerdirme yöntemi estetik cerrahi tarafından da kabul görmüş bir uygulamadır ve iğne sayesinde iplerin cilt altına yerleştirilmesine denir. Bu işlem, uygulanması ile birlikte hızlıca etkisini göstermektedir. Bu işlemde uygulanan ipler özel olarak üretilmektedir ve insan dokusu ile uyum içindedir. Erkek veya kadın fark etmeksizin herkes de uygulanabilen iple yüz gerdirme, diğer estetik işlemlerinden farklı olarak cerrahi müdahaleye gerek kalmadan yapılması ile tercih edilir.

İple yüz gençleştirme uygulaması olarak da bilinen bu işlem, sonuç olarak da kişileri tatmin edecek düzeydedir. Yüzde yer alan sarmalara çözüm olma gibi bir özelliği bulunan bu işlem ile yüz ovali gözle görülür bir görünüm kazanabilmektedir. Bu işlem ile, çene kontrolünü daha belirgin bir hale getirebileceğiniz gibi, yanaklarınızı daha dolgun hale getirebilirsiniz. Ayrıca, kaşlarınızı bu işle yukarı kaldırarak çok daha etkileyici bir görünüme sahip olabilirsiniz.

İple yüz gerdirme işlemlerinde kullanılan ipler, estetik dışında ki operasyonlarda da kullanılmaktadır. Cerrahların kullandığı dikiş ipleri de bu ipler ile büyük benzerlik gösterir. Bu iplerin bir bölümü cildin yenilenmesin de büyük faktör oynarken, bir kısmı da cildi yukarı asmaya yarar. Lokal anestezi ile yapılabilen bu işlem, poliklinik ortamında bile yapılabilmektedir. Tabi bunu yapmadan önce, steril ortam sağlanmalıdır.

İple yüz gerdirme sonrasında kişinin yüzünde şişlikler ve morluklar oluşabilmektedir. Bunlar kişinin normal hayatına dönmesi için engel bir durum değildir. Zamanla yüz kendini toparlayacak, şişlikler ve morluklar sona erecektir. Türkiye’nin önde gelen sağlık kuruluşlarından biri olan Fbm Estetik Tıp Merkezi gibi profesyonel hizmet veren yerler de bu tür işlemleri yaptırmanız lehinize olacaktır. Doğru doktor ve sağlık merkezini seçmeniz, sizin istediğiniz sonuca ulaşmanız da büyük rol oynar.