OHM Markasından Elektrik Motoruyla Desteklenmiş Hibrit Bisiklet

Okuma Süresi: 2 Dakika  | Yazdır

sport_xs700_big_08.jpg

“Elektrik motoruyla desteklenmiş hibrit bisiklet” deyince aklınıza ne geliyor? Büyük ihtimalle herkesin aklına benzer şeyler geliyordur ve tabi ya dediğinizi duyar gibiyim. Teknolojinin gelişimi her alanda hızla sürerken, hobilerimiz de bu gelişmelerden nasibini alıyor…

OHM firmasının üretimine başladığı bisikletler, Urban XU450, Urban XU700, Sport XS700 ve Sport XS750 model isimleriyle 4 çeşit olarak sunuluyor. İki spor iki de normal gezi versiyonu olan bisikletler, 18 ile 20″ inç arasında değişen jant ölçüleriyle normal bir dağ bisikletinin sürüş keyfini sunuyor. Tamamen sessiz mikroçip kontrollü BionX elektrik motor kullanan bisiklet,tamamen pürüzsüz bir sürüşü temin etmek üzerine çalışıyor. Arka tekerleklere bağlı olan elektrik motoru, sürücünün pedal çevirmesine yardımcı olmakla kalımıyor, pedala az güç verildiğini hissettiğinde gücü arttırarak tamamen pürüzsüz yani dengeli bir sürüş sağlıyor. Bisikletin orta kirşine bağlanmış olan 38V gelirim veren Lityum-iyon bataryaları 3 saatte tam şarj olabiliyor.Özellikle yokuş tırmanırken başlangıçta ne hızla pedal çeviriyorsanız, o hızda çıkmaya devam ediyorsunuz. Çünkü pedal sizi zorladığı anda mikroçip sensörlerle bunu algılıyor ve motor gücünü arttırıyor. Bu çok anlık olarak ve sürekli kontrol edilerek yapıldığından siz birşey farketmeden yokuşu tırmanmış oluyorsunuz.

Bisiklet kullanmayı çok seven fakat ilerleyen yaşla beraber(25 yaş) pedalları çevirmekte zorlanan birisi olarak, böyle bir üründen son derece memnun kalacağımı şimdiden söyleyebilirim. Yani bisikleti bir eğlence ve gezinti aracı olarak kullandığımdan yokuşa geldiğimde vites küçültüp bacaklara kuvvet demektense, motor gücünü arttırmayı tercih ederim. (: Ürünle ilgili daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir