Online oyunlar köşesi : Power Challange

Okuma Süresi: 3 Dakika  | Yazdır

Kendimce bilgiustamda bişeyler yapıyorum. ASP.NET derslerine başladım şimdide netteki online oyunları elimden geldiğince size açıklamaya çalışacağım.İlk oyunumuza başlayalım.

Power Challenge. Duyanlarınız olmuştur mutlaka. Web üzerinden oynanan muhteşem bir futbol oyunu. Browser tabanlı oyunların en gelişmişlerinden birisi olan Power Challange size internet üzerinden kullanıcılarla futbol oynama şansı tanıyor. Arkadaşlarınızla teke tek maç yapabilir yada her ülke için açılan salonlarda maçlar yapıp puan toplayabilirsiniz. Böylesine devasa bir yazılımın Türkçe desteğininde olması oldukça keyifli.

anab

www.powerchallenge.com

Oyuna kayıt olup girdiğimizde bizi yukarıdaki gibi bir kişisel sayfa karşılıyor. Bu sayfadan siteden haberleri görebilirsiniz. Arkadaş listenizi oluşturup onlara kolayca maç daveti yollayabilirsiniz. Üst menüyü incelediğimizde takımım bölümünden takımınızın genel bilgilerini değiştirebilirsiniz ( takım adı, logosu, ülkesi vb. ) . En yukardaki “PLAY” butonuna tıklayarak oyun menüsüne gidebilirsiniz.

oyna

İşte play tuşuna bastığımızda yukarıdaki ekran açılıyor. İsterseniz pratik yapıp bilgisayara karşı oynayayıp kendinizi geliştirebilirsiniz. Multiplayer kısmında ise sizinle eşdeğer oyuncularla maça tabi tutuluyorsunuz. Bana göre en iyi seçenek OYUN ODALARI seçeneği. Bu odalarda her ülkeden oyuncu buluşup birbirlerine maç teklifinde bulanabilmektedirler. Aşağıda odalardan bir görünüm koydum.

oda

Yukarıdaki resimdede gördüğünüz gibi sağ blokta yer alan oyunculardan istediğinize maç teklifi sunabilirsiniz. Eğer yeterli seviyeye geldiyseniz kupa oluşturabilir , istediğiniz seviyedeki oyuncularla turnuva düzenleyebilirsiniz. Ortadaki bloktan tüm kullanıcılarla anlık sohbet edebilme imkanı bize sağlanmış bulunmakta. Bu kadar mükemmel bir düzeneğin içinde birde karşılıklı futbol oynatılması hayranlık uyandırıcı. İşte antreman ve maç esnasından sizler için çektiğim bazı kareler.

23908323 34909324

43650546 18138921

İşte oyunun ne kadar gerçekçi olduğuna dair resimler. Bilgisayarınızda Fifa oynar gibi internet üzerinden kupalara katılabilecek, arkadaşlarınızla çevrimiçi futbol oynamanın keyfine varacaksınız. Kesinlikle denenmesi gerektiğini düşündüğüm bu muhteşem oyunun geliştirmeleri halen devam etmektedir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir