The Crims – Yeni bir gerçekçiliğe hoş geldiniz

Okuma Süresi: 4 Dakika  | Yazdır

Uzun zamandır yazamadım.Sınavlar falan derken ara girdi yazı işimize.Dönüş yazımda yine bir web tabanlı oyun incelemesi yapacağım.Oyunumuz The Crims.

www.thecrims.com

Yeni bir gerçekçiliğe hoşgeldiniz diye karşılıyor web sitesi bizi.Gerçekçilikten kastı hayat şartları olsa gerek.Oyun +18 sloganıyla işlemekte.Bundaki neden bazı bölümlerin küçük yaştakiler için sakıncalı olması.Bu kurala ne kadar uyulduğu ise tartışılır tabi =).

116Oyunun içeriğine gelirsek.Oyuna sağ taraftaki üye panelinden Kayıt Ol linkine tıklayarak üye oluyoruz.Kayıt işlemini tamamladıktan sonra mail adresimize şifremizi yolluyorlar.O yüzden geçerli bir mail adresi verilmeli.Oyuna girişi otomatik olarak yapıyor ve bize karakter seçmemiz için bir panel sunuyorlar.İsterseniz The Crims hayatınızı bir tetikçi olarak başlatabilir yada işadamı olarak oyuna giriş yapabilirsiniz.Karakter seçim işleminden sonra oyuna tamamen giriş yapmış oluyoruz.Bizi Crimcity Times gazetesi karşılıyor.Giriş sayfamızda daima bu gazete olacak.Bu gazetede güncel Crims şehrinin haberleri yer almakta.

Oyundaki amaç bu büyük şehirde belirli suçlar işleyerek saygınlık kazanmak.Sadece suç işleyerek değil binalar satın alıp,ticaret yaparakta saygınlığımızı arttırabiliriz.Oyun sol panelden yönetiliyor.Oyunun sol panelinde saygınlığımızı,zekamızı,gücümüzü,paramızı arttırabilmek için seçenekler var.

2İsterseniz saldırı bölümünden sizinle iletişim kurmuş kişilere saldırabiliyorsunuz.İletişim kurmaktan kastım gece kulübü veya barlara girdiğinizde sizinle aynı gece kulubünde bulunan kişilerle tanışmış sayılıyorsunuz.Tanıştığınız oyuncular listenize ekleniyor ve saldırı yapabilme imkanınız oluyor.Dikkat edilmesi gereken nokta sizinde onların listesine giriyor olmanız.Sizden daha yüksek seviyede birisinin bulunduğu gece kulübüne girdiğinizde sizin kafanızı gözünüzü yarıp hastaneye yollayabiliyor.

Soygun bölümünde tek başınıza işleyebileceğiniz soygunlarla birlikte bir çete kurmanız durumunda çete halinde soygunlar yapabilme imkanınız var.Tek kişilik suçlar seviyeyenizi ve paranızı arttırmanın en iyi yöntemi.Soygunlar başlangıç seviyesi için dükkan hırsızlığıyla başlayıp kendinizi ilerletmeniz durumunda Rus uyuşturucu kralını soymaya kadar gidiyor.

Sabotaj bölümünde yine tanışmış olduğunuz kişilere sabotaj düzenleyebilirsiniz.Listeden sabotaja uygun kişiyi seçip ne tür bir sabotaj planladığınızı seçmeniz gerekli.Bu işlemde seviyeniz,zekanız,kuvvetiniz ön planda olacaktır.İşlemi gerçekleştiremediğiniz takdirde kendinizi ya hastahanede yada hapishanede bulabilirsiniz.

Asıl önemli olan yerler bu açıkladıklarım.Diğer seçeneklerede kısaca değinecek olursak silah tüccarından silah alıp saldırı işlemlerinde kolaylık sağlayabilirsiniz.Kuvvetiniz azaldığında uyuşturucu tüccarına uğrayabilirsiniz.Binalar bölümünde kendi binalarınızı kurup ilertebilir ek gelir kazanabilirsiniz.Gece hayatına girdiğinizde yeni insanlarla tanışma şansınız oluyor ve kendinize rakip buluyorsunuz.

Suçları işlerken yakalanma ihtimaliniz var.Eğer seviyeniz yeterli değilse sizi polisler kıskıvrak yakalayarak hapishaneye yolluyorlar.Bu süre bazen oldukça can sıkıcı olabiliyor.Burada eğer zenginseniz yine avantajlısınız.Polise rüşvet verip hapishaneden kurtulma imkanınız var.Fakat ciddi paralar dönüyor bu işte haberiniz olsun.

Oyun kesinlikle +18 olarak yayın yapmakta.Benimde tavsiyem bu yönde.Gerçi görsel olarak +18 olabilecek bir öge yok fakat kullanılan bazı kelimeler bu yönde olabiliyor.Unutmadan söyleyeyim.Sezon sonunda dereceye girenlere ödül var.

En iyi oyuncuların ödülleri:
#1: $400
#2: $300
#3: $100
#4: 300 kredi
#5: 200 kredi

Ödül parayı alabilmek için Moneybookers hesabınız olması gerekir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir