Windows Vista Sidebar

Okuma Süresi: 1  | Yazdır

Windows Vista nın son kullanıcılara çıkmasına aylar kala , Vista da bulunan Sidebar programı da XP kullanıcıları için yayınlandı. Vista Sidebar , görünüm olarak oldukça etkileyici. İçerisinde birçok eklentiyle gelen bu programa, microsoft’un sitesinden farklı eklentiler de yükleyebilirsiniz.

Avedesk programına benzer birçok eklentisi mecvut. Bunlardan bazıları,

RSS Reader: Bu ekleti sayesinden rss yayını yapan sitelerden haberleri ve yeni eklenen bilgiler sidebar dan kolayca takip edebilirsiniz. Bilgiustam sitesinin rss adresini de ekleyip, yeni yazılara kolayca erişebilirsiniz.

Note: Sidebar üzerinde not kağıdı olarak tasarlanmış bir eklenti. Değişik yazıtipi ve renk ayarları mevcut. Oldukça kullanışlı.

SlideShow: Adından da anlışılacağı gibi resim çerçevesi eklentisi. 2. resimde sağ tarfta bu eklenti görülmektedir.

Calender: Takviminiz her an elinizin altında . Masa üstüne de yerleştirilebilen bu eklenti takvimle çok işi olan kullanıcılara büyük kolaylık sağlayacaktır.

Diğer eklentilerden bazıları,
Clock, Puzzle Slide, Wireless info, Hdd Meter, Cpu Meter vb.

Programı http://www.bilgiustam.com/files/Windows_Sidebar_ENG.zip Bu adresten indirebilirsiniz. İçinde nasıl yükleneceğine dair bilgiler yeralmaktadır.

Not: Kendim programı kurdum ve kullanıyorum. Herhangi bir sorunlar karşılaşmadım. Bir sorun çıkması halinde Bilgiustam.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.