Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Adobe ve Zend Ortaklığı

1 66

Adobe ve Zend Ortaklığı16 Eylül de gerçekleştirilen Zend/PHP Conference and Expo, SANTA CLARA, Calif. konferansında Adobe firması ile Zend gelişmiş web uygulamaları için birlikte çalışma kararı aldı. Zend, PHP web programlama dilinin önde gelen firmalarından biri. Adobe firmasını da bilgisayarla uğraşıp duymayan yoktur herhalde.

Bu iki büyük firma geliştirdikleri teknolojileri birbirleri ile desteklemeye karar vermişler. Zend firmasının Zend Studio adlı php editörüne Adobe Flex Builder bileşenleri eklenecek. Bu sayede kullanıcı tarafında Adobe Flex çalışırken , sunucu tarafında alt yapı olarak PHP kullanılacak. Bu sayede çok daha hızlı ve kullanışlı internet uygulamaları geliştrilebilecek. Adobe Flex platformu ve PHP nin açık kaynak kodlu geliştirildiğini düşünürsek gerçekten güzel bir anlaşma olmuşa benziyor. İlerki günlerde bu gelişmenin ürünlerini görmeye başlayacağız.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku