Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Dosya Paylaşımı İçin Kullanılabilecek En İyi 7 Uygulama

1 1.835

Dosya paylaşımını yapmak ve dilediğiniz boyuttaki dosyaların başkalarına ulaşmasını sağlamak için kullanabileceğiniz pek çok paylaşım programı bulunuyor. Temel işlevsellikleri bilgisayarlar arasındaki paylaşımı gerçekleştirmek olsa da kimi zaman performansları ve sunmuş oldukları üstün özellikleri sayesinde oldukça fazla tercih sebebi olmaktadır. Bu doğrultuda en çok tercih edilen 7 dosya paylaşım uygulamasını ele alıyoruz ki eğer siz de sürekli paylaşım yapan bir kullanıcıysanız, bu uygulamalar arasında mutlaka aradığınızı bulacaksınız.

1. SHAREit

8139_26Farklı cihazlar arasında dosyalarınızı paylaştırmaya yarayan bir uygulama olan SHAREit için en önemli özellik ise paylaşımın gerçekleştirileceği cihazların aynı Wi-Fi ağına bağlı olmasıdır. Bu sayede cihazlar arasında kolay bir şekilde dosya paylaşımı, kaynak bilgisayar yada mobil cihazdan gerçekleştirilebilir. Her an her yerde kolay bir dosya paylaşımı gerçekleştirmek mükün.

2. LuckyWire

Eğer hız ve torrente önem veriyorsanız bu program işinizi görecek çünkü hem torrent paylaşmak hem de indirmek için son derece kullanışlı üstelik oldukça yüksek bir performans ile yüksek boyutlardaki dosyaları kısa bir süre içerisinde indirebiliyorsunuz.

3. uTorrent

En çok kullanılan .torrent indirme programları arasında gelen uTorrent programı da en az LuckyWire kadar başarılı ancak bu program tamamen .torrent dosyaların indirilmesi, paylaşımı ve bulabilmeniz için tasarlanmış geliştirilmiş. Bu nedenle eğer tüm paylaşımlarınız ve indirmeleriniz sadece torrent dosyaları ile alakalıysa, mutlaka bu programı denemelisiniz.

4. Vuze

Pek çok video ve film türünü kolay bir şekilde bilgisayarınıza indirmenizi sağlayacak olan bu program aynı zamanda bu video dosyaları için sunmuş olduğu HD görüntü kalitesi ile de beğeninizi kazanacaktır. Öte yandan içeriklerin İngilizce olduğunu da belirtmek gerekir. Ancak farklı kategorilerde Film, Müzik ve çeşitli programları bulabilmeniz oldukça kolay ve eğlenceli. Üstelik oldukça kullanışlı bir arayüze de sahip olması sizi kendisine bağımlı yapabilir.

5. BearFlix

Video indirmeyi son derece kolaylaştıran bir program. Eğer gerçekten indirmek istediğiniz dosyalar video dosyaları ise o halde bu programı tercih etmeniz tavsiye edilir. En büyük özelliği ise kullanıcılarının aralarında kolay bir şekilde dosya paylaşımını gerçekleştirebilmesi ve bu programın arama özelliğinin oldukça başarılı olmasıdır. Arama yaptığınız anahtar kelimelerin hedef kelimelerle eşleşmesi ve izlemek istediğiniz video türüne ulaşmanız oldukça kolay.

6. TrustyFiles

Özellikle müzik videolarını indirmek isteyenler için son derece ideal bir program. Bulabileceğiniz HD kalitesindeki müzik videolarını kolay bir şekilde bilgisayarınıza indirebilir, dilerseniz mobil cihazlarınıza da aktararak her an her yerde müzik videolarını kolay bir şekilde, üstelik üstün çözünürlük ile izleyebilirsiniz.

7. Blubster

8139_27MP3 ve müzik dinleme dosyaları için özel olarak geliştirilmiş bir dosya paylaşım ve indirme programı olan Blubster ile aradığınız müzikleri bulmak ve indirmek oldukça kolay bir işlem. Zaten kolay bir kullanım arayüzüne sahip olan bu programda arama yapın ve istediğiniz şarkının üzerine gelerek bilgisayarınıza indirilmesini sağlayın. Buradan doğrudan mobil cihazınıza da atabilir ve her an her yerde istediğiniz şarkıları istediğiniz bir şekilde dinleyebilirsiniz.

Dosya paylaşım programları genel olarak kullanıcıların hem dosya paylaşımı yapmasına hem de paylaşılan dosyaların indirilmesini sağlayan bir yapıdadır. Dolayısıyla indirme yapmak için çoğu zaman ideal bir tercih olmaktadır. Bu programlar fazla RAM kullanmaz ve bilgisayarınızı yormaz. Kullanımı kolaydır ve dilerseniz kullandıktan sonra programları kolay bir şekilde bilgisayarınızdan kaldırabilirsiniz. Ünlü paylaşım dosyalarından birisi olan .torrent dosyaların daha çok tercih edilmesi ise torrent sistemlerinin en büyük avantajı olan hızlı indirme avantajı sebebiyledir. Bu sayede 1-2 GB boyutunda bir dosyayı bile kolay bir şekilde bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz.

Yazar:Ensar Türkoğlu

1 yorum
  1. Robotik Forum diyor

    Çok güzel bir makale olmuş ellerinize sağlık.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku