Her geçen gün ilginin ve tarz modellerin arttığı bu moda seli yılın renk ve desen trendlerini Türkiye’de belirlemeye başlamış vaziyette. Tesettür giyim denilince artık neredeyse bütün mağazalarda renk renk tunik ve kaplar, eşarplar, elbiseler aklımıza geliyor. Tesettür modası 2017 yılına bomba gibi girmiş durumda. Çeşit çeşit elbiseler mağaza vitrinlerini süslüyor.

Ferace Modası
Genç kızlarımız cıvıl cıvıl giyinirken biraz daha muhafazakar kesimin tercih ettiği ferace giyimi de yabana atmamak gerekiyor. Fazlaca modelin olduğu feraceler hem pratikliği hem de zarafetiyle Türk bayanlarıyla bütünleşmek üzere.

Ferace modasında ağırlıklı olarak siyah renkler tercih edilirken 2017 yılında renkli ve desenli elbise tarzında feraceler de üretimin artan ürünleri arasında. Ferace ve tesettür giyimde genelde Fatih caddeleri oldukça fazla çeşide ev sahipliği yapıyordu. Şuan ki konumda tesettür Türkiye’nin bütün şehirlerinde bir hayli yeni mağazanın açılması ve açılmaya devam etmesiyle herkes çok fazla çeşit ürüne ulaşabiliyor.

Her bütçeye ve zevke uygun modelleri her yerde bulabilme imkanına sahip olduk. Günden güne çoğalan bu giyim tufanı beraberinde önemli ekonomik güce kavuşuyor. Türkiye’nin gelmiş olduğu son noktada kamusal alanlarda da tesettür giyimin önünün açılması, insanların istediği gibi her ortamda daha rahat çalışabilmesi, yaşayabilmesi bu gücü daha da artırmış durumdadır.

Yeni yılda yine renkli kap ve tunik, eşarp ve şallar Türkiye tesettür üreticilerinin de piyasaya daha rahat açılmasına ve ekonomik kalkınmaya fayda sağlamaktadır. Okullarda ki tesettür yasağının kalkması ile genç kızlarımızın tercih ettiği renkli ürünler hem tesettürün daha cazip hale gelmesini hem de herkesin daha özgür bir ortamda aile inançlarına uygun yaşaması konusunda büyük fayda sağlıyor. İnsanların hissettiği ve düşüncelerine uygun yaşaması toplum olarak ta mutluluk oranını etkilediği ortadadır. Modanın nabzı Türkiye’de artık daha farklı atıyor. Hem zarafet, hem güzellik hepsini bir arada tesettür giyimde bulmak oldukça mümkün ve iyi bir durum.

E-Ticaretin Yeni Alışveriş Tufanı

E-ticaret günden güne gelişen ve inanılmaz kitlelere ulaşan zahmetsizce satın alınabilecek kapıya kadar teslim edilmesinin verdiği rahatlıktan ötürü çok tercih ediliyor. Tesettür modası ülkemizde çığ gibi büyürken e-ticaret olayına da oldukça el atmış ve bu noktada ciddi yol kat etmiş bulunuyor.

E-ticarette yeni açılan bir mağaza bile tesettür giyim üzerine kurulduğunda kısa zamanda ve fazlaca büyüme gösteriyor. Bu anlamda ülkemizde ekonomide ciddi oranda iyi şeyler olduğunu ve olacağını gözlemleyebiliyoruz. Ayakkabıdan tutunda şal, ferace, kap hepsinde alışveriş çılgınlığı bulunuyor.

Tesettür giyim ülkemizde alışveriş tufanında önemli bir ekonomiye sahip ve ekonomik açıdan düşünecek olursak ayakkabıdan tutunda eşarba kadar kombin edilmesi gereken bir ihtiyaç olduğu için kişi bütçe olarak bir kişinin 150 TL’den başlayıp da binlerce liraya tamamlayabilir.

Ayrıca bir diğer açıdan bakacak olursak tesettür giyim Türkiye’nin çoğunlukta olan İslam inancına uygun yaşayan insanların inançlarına göre kendini özgür, rahat ve mutlu hissettiği ve inancına uygun ürünlerde fazlaca çeşit bulabilmesi çok güzel bir olgu. Tesettürlü veyahut tesettürsüz bütün bayanlarımız şımarmayı ve şımartılmayı fazlasıyla hak etmektedir. Kalbinden ne renk geçiyorsa onu giyebilmesi ve hissettiği gibi yaşayabilmesi toplumsal olarak önem verdiğimiz bir konu haline geldi.

İnsanların rahat ve istediği şekilde yaşayabildiği güzel ülkemizde böyle bir çeşitliliğin her anlamda güzel getirileri olduğu da gözden çıkarılamaz. Ekonomik açıdan, özgürce yaşam açısından güzel günler yaşadığımız ve ileride daha da güzel olacağı aşikar. Tesettür giyim ülkemizde önemli bir satış alanı olarak büyümeye devam ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here