Ev Eşyası Alışverişinde Yeni Akım Senetle Alışveriş

bilgiustam_250x200Alışverişte senet kredi kartının pabucunu dama atıyor. Kredi kartlarının faiz, yıllık üyelik gibi ek yüklerinden kurtulmak isteyen tüketici çareyi senette buluyor.

Senetle alışverişin adresi Simport

Kredi kartlarından önce mağazacılık sektörünün önemli tahsilat araçlarından biri olan senet geri döndü. Tüketicilerin kredi kartlarına olan olumsuz yaklaşımı, mağazacılık sektöründe senetle alışverişe olan rağbetin artmasına yol açtı. E-ticaretin gelişmesiyle birlikte tüketiciler perakende alışverişin yanı sıra internet alışverişlerinde de adlarına senet düzenletebiliyor.

Online senetli alışveriş sektöründe Simport öne çıkıyor. Mağazacılık sektöründe 2008 yılından bu yana faaliyet gösteren Simport, internet alışverişinde sunduğu avantajlar, fırsatlar, kredi kartsız taksitli satış ve senetle ev eşyası alım imkanı sayesinde farklılaşıyor.

Beyaz eşya bayi sektörünün 6. büyük markası

Simport’un Türkiye’deki beyaz eşya ve tüketici elektroniği bayi sektörünün en büyük firmalarından biri olduğunu söyleyen Simport’un Pazarlama Yöneticisi Mehmet Erdoğan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Tüketici elektroniği alanında ülkemizin altıncı büyük markasıyız. 32 ilde senetle satış yapıyoruz. İstanbul’daki 36 mağazamızla şehrin en büyük üçüncü şirketiyiz. 2016 yılı sonuna kadar mağaza sayımızı 40’a çıkarmayı hedefliyoruz. 2015 yılında gerçekleştirdiğimiz 120 milyon TL’lik ciro hedefimizi 2016 yılında artırarak sürdürmeyi hedefliyoruz.”

Ev eşyasında tüketicilerin erişebileceği fiyatlar ve lider markalarla mağazacılık sektöründe hizmet verdiklerini belirten Erdoğan, internet satışında yüksek hizmet standartları ve müşteri memnuniyeti hedefiyle çalıştıklarını sözlerine ekledi. Senetli alışveriş sektörünün lider firması olduklarını kaydeden Erdoğan şöyle konuştu: “Sektörde senetli satış 1 haftada yapılıyor, biz aynı gün içerisinde satışı tamamlıyoruz. Sektör müşterileri uzun uzun sorgulayarak rencide ediyor, biz 1 saat içerisinde müşteri sorgulamasını tamamlayarak onay ya da red veriyoruz. Sektör cep telefonu, bilgisayar gibi tüketici elektroniğinde ağırlıklı satış yapıyor, biz beyaz eşyadan züccaciyeye mobilyadan ev aletlerine çok geniş bir yelpazede tüketicilere ulaşıyoruz.”

“Kredi kartlarına ilgi azaldı”

Mağazacılık sektöründeki en önemli farklarının tüketicilere sundukları kredi kartsız alışveriş  imkanı olduğunu da söyleyen Erdoğan, “Kredi kartlarına olan ilginin azaldığını gözlemliyoruz. Tüketiciler harcamalarını kontrol edebilmek, yıllık aidat, faiz gibi ek yükümlülüklerden kurtulmak için kredi kartlarını eskisi gibi tercih etmiyor. Senetle alışveriş ise, tüketiciye aylık ödeme dışında bir yükümlülük getirmiyor. Müşteri ev eşyası alışverişini internet üzerinden kolaylıkla yapıyor, her ay zamanında taksitini ödüyor. Simport olarak müşterilere sunduğumuz ayrıcalıklı hizmetlerle bizi tercih etmelerini sağlıyoruz” dedi.