Finansal Krizlerden Korunmanın Sırrı: Kaliteli SEO

seo1Web sitelerini iyileştirip en iyi hale getiren kişi ve kurumlara SEO denildiğini biliyoruz. Kurumsal SEO ise, kurumsal firmaların arama motorlarında üst sıralarda yer almaları ve bunun sonucunda kullanıcılara görünmelerini sağlamaya yönelik yapılan çalışmaları kapsayan hizmet şeklidir. Kurumsal SEO danışmanlığı hizmetinin başına kurumsal kelimesinin gelmesinin önemli bir nedeni vardır. Arama motorlarında daha üstlere çıkmak isteyen güçlü firmalar, internetteki pazardan yararlanmak ve markalaşma konusunda daha da ileriye gitmek için sadece SEO danışmanlığı hizmeti almak yerine kurumsal SEO danışmanlığı hizmeti alarak daha da güçlenmek adına kurumsal hizmeti kullanmaktadırlar. Bu durumu şöyle örneklendirebiliriz: Mesela, MNG Kargo googlede “kargo” yazıldığında çıkmıyor ve bunun yerine birçok küçük kargo şirketinin adı çıkıyorsa bu durum Türkiye genelinde markalaşmış olan ve büyük bir kargo firması olan MNG Kargo için büyük bir prestij kaybıdır. Bu durumu düzeltmek için kurumsal marka imajlarına zarar vermeden yaptırmak zorundadır. Bunun içinde kurumsal SEO danışmanlığı hizmeti almak durumundadır. Böyle büyük firmaların kurumsal SEO danışmanlığı hizmeti almak istemelerinin bir başka nedeni ise sırf arama motorlarında isimlerinin en üst sıralarda çıkması için birçok markayı büyük zararlara uğratan yöntemlerle SEO çalışması yapan firmaların, bu markaları düşürdükleri durumlara düşmemektir. Bu nedenle yapılacak olan SEO hizmeti çalışmasının marka adına zarar vermemesi ve alanında uzman kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Bundan dolayı markalaşmış, güçlü firmalar normal bir SEO hizmeti yerine kurumsal SEO danışmanlığı hizmeti almayı tercih etmektedirler. Yaşanan olumsuz sonuçlarda göz önünde bulundurularak alınacak olan kurumsal SEO danışmanlığı hizmeti için bile bu hizmeti verecek olan ajansın marka bilgisinin ve kurumsallığının araştırılması oldukça önemlidir. Aksi takdirde arama motorlarında üst sıralarda yer alma uğruna markaların isimleri oldukça fazla zarar görmekte ve daha büyük olumsuz sonuçlar ortaya çıkmaktadır.

seo2Kurumsal SEO çalışmaları, kaliteli ve iyi araştırılmış firmalar tarafından alınan hizmet sonucu kurumsal firmalara oldukça çok şey kazandırmaktadır. Kurumsal SEO danışmanlığı hizmeti alan bir kurumsal firma öncelikle, markasının değerini internet üstünde de korur ve daha fazla arttırmış olur. Ayrıca markaya olan güvenilirlik artar ve marka bilinirliliği olduğundan daha fazla yükselir. Kurumsal SEO danışmanlığı hizmeti ile markaya etkili bir satış aracı oluşturulur.  Alınacak olan kurumsal SEO danışmanlığı hizmetinin kalitesiyle doğru orantılı olarak sitenin arama motorlarında bulunabilirliği daha da artar. Site için yararlı olacak güçlü referanslar oluşur. Site anahtar kelimeler konusunda arama motorunda otorite kazanır ve böylelikle siteyi ziyaret eden ziyaretçi sayısında artış sağlanır. Bunun nedeni ise anahtar kelimelerin arama motorunda siteye yönelik düzenlenmesidir.

Kurumsal SEO danışmanlığı hizmetinin maliyeti rekabet oranlarına göre değişmektedir. Rakip firmaların analizleri yapılarak kurumsal SEO danışmanlığı fiyatları belirlenir. Bu fiyatlar belirlenirken anahtar kelimelerin rekabet oranları da göz önünde bulundurulmalıdır.