Gazete Oku

İnsan doğası gereği her şeyi merak eder. Bu merak onu her şeyi bilme ve her şeyden haberdar olma isteği verir. Bu istek her dönem değişik biçimlerde giderilmeye çalışılmıştır. Günümüzde ise bu istekler teknolojik imkanlar ile giderilmeye çalışılıyor ve büyük ölçüde de karşılanıyor. Her şeyin ayağımıza kadar gelmesi, az hareketle büyük işler başarmamız sanırız bunun en büyük kanıtı.

gazeteokuTeknolojik ilerlemenin karşıladığı ihtiyaçlarımızdan birisi de haber alma ihtiyacımız. İnternet haberciliği adı altında yeni bir alan olarak bizlerle beraber son yıllarda ilerlemeye ve yükselmeye devam ediyor. Temel amacı, insanlara dünyada ve ülkelerinde olup bitenler hakkında bilgi vermek olan internet haberciliği, oldukça popüler. Bilgisayarlar, akıllı telefonlar, tabletler sahip olduğumuz elektronik aletlerdir ve internete bağlanabilmemiz adına bizler için birer araçtır. Her an internet kullandığımız için de her an, her şeye anında ulaşabiliyoruz. Bize büyük bir kolaylık ve pratiklik sağlayan internet, artık herkesin evine kadar girmiş durumda. Bilgisayar kullanım konusuna çok da hakim olmayan birisi internet kullanımında hiç de zorluk çekmez. Bu nedenle de internet, insan ihtiyaçlarının karşılanmasında çok önemli bir etkendir. Buna bir örnek verecek olursak, internet haberciliği haber konusunda insanların isteklerini doyurur. Gazetecilik alanında yükselen bir değer ve oldukça ilgi çekici bir alan olan internet haberciliği, her kesimden insanı kolayca etki altına alabiliyor. Bu çok önemli bir özellik. Bu özellik kötüye kullanılabilmesi açısından ucu açık bir konu. Ülkemiz internet haberciliğinde de bunun örneklerini görebilmekteyiz. Abartılı ve yalan haberlerin oldukça fazla ilgi görmesi bunun bir kanıtı. İşte bu noktada doğru haber veren siteler ön plana çıkıyor. Bu sitelerden birisi de Gazete Oku. Gazetecilik alanına yeni bir yenilik kazandıran bu adres, okuyuculara sağladığı seçeneklerle de zengin bir içeriğe sahip. Ayrıca her kesimden okuyucunun zevkine hitap edecek şekilde başlıklara ayrılmış ve kategorilere bölünmüş sitede, amaç kısa sürede çok fazla bilgiye ulaşmak. Site düzeni ve dizaynı da gerçekten gazete okumanın tadını çıkartabilecek şekilde kurulmuş.

Tüm bu özelliklerin ve seçeneklerin bir arada buluştuğu www.gazeteoku.org adresi, mutlaka ziyaret etmeniz gereken bir site.

Yazar: Tansel Okan