İkinci El Palet

Ürünlerin bir yerden başka bir yere taşınması için kullanılan tahtadan, ahşaptan, plastikten ve demirden üretilen taşıma tavalarıdır. Paletler belirli yükleri bir arada tutmak, istiflemek ve saklama amacıyla ürünlerin zarar görmesini engellemek amacıyla kullanılmaktadır. Paletler özellikle lojistik firmalarında kullanılsa da, günümüzde deposu olan tüm firmaların ihtiyacı haline gelmiş, ithalat ve ihracat esnasında bazen de şehir içi ve şehirlerarası kamyon ve tırlara malı yükleyebilmek için kullanılırlar. Palet üzerindeki malın tır ve kamyonlara yüklenebilmesi için forkliftler kullanılır.

Palet maliyetini en aza indirmek için ise ikinci el paletler kullanılır, paletin ikinci el olması onun kırık dökük olduğu anlamına gelmez, sıfır palet ile ikinci el palet arasında sadece daha önce kullanılmış olmasından kaynaklı ufak tefek çizikler oluşmuş olabilse de, paletin kullanımı esnasında hiçbir sorun teşkil etmeyecek bir durumdur.

ikinci-el-paletPaletlerin Faydaları

  • Paletler ürünlerin yüklenip boşaltılması için maksimum zaman tasarrufu sağlar
  • İnsan gücü ile ürünlerinden tek tek bir yerden başka yere sevkinin yapılması hem fazladan insan gücünü gerektirir hem de iş sağlığı ve güvenliği açısından uygun değildir.
  • Ürünleri korumak daha fazla muhafazasını sağlamak amacıyla kullanılan paletler zaman yönetimi açısından da büyük öneme sahiptir.
  • Ambalajlamanın daha aza indirgenmesini de sağlayarak daha fazla zararlı plastik poşet gibi malzemelerinin kullanılmamasını sağlayarak maliyetleri düşürür.

Taşıma Paletleri Üzerinde Gördüğümüz Harfler Ne Anlama Gelir?

EPAL :  Paletlerin üretilmesi hususunda bazı kararlar alınmıştır, bunlardan bir tanesi paletlerin ölçüleridir. Avrupa da EPAL adı verilen “Avrupa Paletciler Derneği “ kurulmuş, palet üretimi yapan tüm firmaların bu ölçülere uyması sağlanmıştır.

ISPM15 : Ahşap ambalaj kullanan tüm firmaların palet kullanırken bir önlem alması gerekir, çünkü ahşap paletler üzerine istiflenen ahşam ürünlere zararlı böcek yada yumurtasının olmamasını kanıtlayan bir standartdır ve ahşap ile ilgili üretim yapıp da palet kullanan tüm firmaların uyması gereken bir kuraldır.

EURO : Euro paletler dayanıklılığı, uzun süre kullanılabilir olması ve tekrar tamir edilebilecek yapıda olduğundan en çok tercih edilen tahta palet türüdür. Euro paletlerin de ikinci el satışı bulunmaktadır.

İkinci El Palet Nereden Satın Alınır?

İstanbul’un tüm ilçelerine kendi araçları ile sevkini yürüten ikincielpalet şirketi, uygun olan tüm standart ölçülerde palet imalatı da yapar, ayrıca herhangi bir onarıma ihtiyaç duyulan paletlerin tamirini de gerçekleştirir. Firma, Euro palet, plastik palet, ahşap ve tahta paletin ikinci ellerini de satmaktadır. Firma hakkında daha detaylı bilgi için iletişim kurabilirsiniz.

Adres: İkitelli Atatürk Oto Sanayi Sitesi 22. Sokak No: 626 İkitelli / İSTANBUL

Telefon : 0 212 647 06 06

Web : www.ikincielpalet.gen.tr