Kedi Kumu Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

kedi-kumuGünlük yaşantımızda çok sıklıkla karşılaştığımız sokak hayvanlarımız bulunmaktadır. Bu hayvanlar arasında evcil olarak beslemek adına en çok tercih edileni ise tatbikîde kedilerdir. Hem çocuklar tarafından seviliyor olması, hem de yetişkinler tarafından kolaylıkla beslenebilir olması kendilerini biraz daha özel kılmaktadır. Küçük yaşta iken yani doğar doğmaz bile beslenebilecek yapıya sahiptirler. Her hayvanın kendi tabiatına göre beslenme ve barınma şekilleri bulunduğu için her hayvan aynı şekilde bakılmamalıdır. Yatacak yerinden, zaman geçirecek alanına kadar hatta ve hatta yediği gıdalara kadar çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Özellikle altını çizerek belirtmiş olduğumuz bu kriterler arasında sizlere kedilerin zaman geçirdiği kumların nasıl olması gerektiğini açıklamak isteriz. Pet şoplarda veya büyük marketlerde hazır olarak satın alabileceğiniz, güzel poşetlere sahip kedi kumları tatbikîde sıradan bir kum sayılmamaktadır. En çok merak edilenler arasında yer alan ve bilmeyenler için hatırlatacağımız Kedi Kumu Seçimi Nasıl Yapılmalıdır? Sorusu ise son derece kolay bir şekilde açıklanacaktır. Bir kere iyi bir kedi kumu kesinlikle inşaat kumu, hafriyat kumu, deniz kumu, taşlı kum, moloz atığı olan kum veya sokak kumu olmamalıdır. Yabancı maddelerin yer aldığı, sigara izmaritlerinin bulunduğu ve en önemlisi de kimyasal maddelerin yer almaması gerekmektedir. Bu saymış olduğumuz yabancı maddeli kumlar sadece kedinize zarar vermeyeceği gibi sizlerin sağlığını da tehlikeye atabilir. Bunlara dikkat ederek ve bu kum seçimlerini aklınızdan çıkartarak sağlıklı bir kum satın almanız önerilmektedir. Seçenekleri arasında yer alan ince ve kalın özellikli kumları tercih etmenizde kedinizin hoşlanması ve memnun kalması ile alakalı olacaktır.

İlk olarak kumların özelliklerinden bahsedecek olursak ilk başta tatbikîde doğal içerik ve hijyenik yer alacaktır. Doğal içerikten kastımız doğal minerallerden elde edilen kumlar olmaktadır.  Bunlar ise bentonit ve sepiyolit isimlerinden oluşan mineraller olarak bilinirler. İçeriğinde kimyasal maddelerin yer almamasına özen göstermeniz için ürün satın alırken içeriklerini okumanız gerekmektedir. Kedi kumla oynarken ve kumu kullanırken doğal olarak patilerini kullanmaktadır. Daha sonradan da patileri ile ya yanınızda gezinecek ya da daha sonrasında patilerini dili ile yalayacaktır. Hem kendine hem de sizlere zararının dokunmaması için bu kriterlerden uzak kalmanız önerilmektedir. Bir diğer eğileceğimiz konuya geçecek olursak kedi kumu sadece doğal olarak değil bir hijyenik açısından da olumsu yönlere sahip olmalıdır. Bunlar ise kumun ısı derecesinin ölçülmesi ve özellikle fırınlanma sisteminden geçirilmesi yönünde olacaktır. Fırınlanma sistemi kumun mikroplardan ve bakterilerden arınmasını sağlayacağı gibi birde emilme metodunu koruyacaktır. Kumların fırınlanması durumunda ise kullanılan ısı derecesi genelde 800 olarak hesaplanmıştır. Bu niteliklere sahip olan kumların tercih ediliyor olması daha doğrudur. Kumun emiciliğinin yüksek olması her zaman artı avantaj sağlamaktadır ve daha fazla su emmeye yaramaktadır. Bu bakımdan da alacağınız kumun emicilik derecesinin yüksek olmasına dikkat edebilirsiniz. Her ne kadar hayvan olmuş olsa bile hafife alınacak bir durum olmadığı için her zaman iyi şartlarda beslemek ve büyütmek gerekir. Ailenizin bir parçasıymış gibi sevmeli ve değer vermelisiniz. Kumlar sadece bir günlük değil aynı zamanda uzun günler boyunca kullanılma özelliklerine sahip olmaktadır.

En önemli özellikleri belirttiğimize göre diğer özellikleri de sıralamamızın zamanı gelmiştir diyerek devam etmek isteriz. Her ne kadar sıradan bir kum olarak gözükmüş olsa bile aslında hiç duymadığımız ve bilmediğimiz ayrıntılara sahip olabilmektedir. Konforun ve rahatlığın bir arada bulunmasını sağlayan faydalı kumlar olarak bilinirler. Bilmemiz gereken Kedi Kumu Özellikleri arasında yer alan diğer bilgiler ise tozsuz olma, beyazlık, topaklanma özelliği, koku emme özelliği, su emme yüzdesi, tane boyutu ve yapısı en önemlisi de kokulu veya kokusuz oluşudur. Kokulu kumlar bazı kediler tarafından beğenilmiş olsa bile bazı kediler tarafından da beğenilmemektedir. Bir kez alarak bunu tartabilir ve kedinizin bilinmeyen özelliklerini keşfedebilirsiniz. Kokulu kumların bazıları ıslandığında koku verirken, bazıları ise ıslanmadan bile koku yayabilmektedir. Kokuları arasında ise daha çok vanilya ve pudra kokuları bulunmaktadır. Sodyum bikarbonat özelliğine sahip anti bakteriyel kumlar ise kedinin idrar yollarını temizlemişine yardımcı olmaktadır. Son olarak dikkat edilmesi ve kullanım rahatlığı sunması bakımından dünya standartlarına uygun olarak el değmemiş bir şekilde üretilmiş olması ayrıntısıdır. Özel paketlere koyulmadan önce açık çuvallarda bekletilmesi de dip ayrıntısıdır diyebiliriz. İhtiyaçlarınız üzerine hızlı bir şekilde kum satın almanız durumlarında vancatburada.com internet adresimizi ziyaret edebilir ve çeşitlerimizden faydalanabilirsiniz. Belli dönemlerde oluşan kampanyalı ürünlerimizi de kolaylıkla takip edebileceğiniz bir sitedir. Her zaman için alırken kazanmak isteyenlerden iseniz, mağazaları gezmeye gerek kalmadan, boa vakit harcamadan ürün siparişleri verebileceksiniz. Kapıda ödeme imkânları bulunduğu gibi kapınıza kadar da kargo hizmeti yer almaktadır. Ürünler hakkında her ayrıntıya sahip olabilir ve bilmediğiniz ürünlerin ne işe yaradığını öğrenebileceksiniz. Güvenilir alışveriş için bizlerle kalmaya devam edebilirsiniz.