Keratin Bakımı Nasıl Sağlanır?

İnsan vücudunda belirli bir düzen ve işleyiş mevcuttur. Bu düzen içerisinde yer alan hormonlar ilk oluşum esnasında anneden alınırken zamanla gelişen vücut sayesinde yenen yemeklerden ve kendiliğinden üretilme işlevinden ortaya çıkacaktır. İnsanın gözlerinin retinasındaki beyazlıktan saç tellerindeki canlılığa kadar her şey doğal bir akış içerisinde ve kaliteli bir beslenme şekli üzerinden mümkün olmaktadır. Kişilerin her noktada dikkat etmeleri gereken sağlıkları saç konusu ortaya çıktığında hem kadınlar hem de erkekler için daha önemli olmaktadır. Çünkü vücut her organda yenilenme sağlamış bile olsa saçların yeniden yerine gelmesi beklenenden daha uzun zaman alabilir. O zaman saçlar daha kökünden ayrılmadan önce müdahale etmek gereklidir. Bir saçın cansız kaldığını ya da canlanması gerektiğini anlamanız aslında çok kolaydır. Ama bu olmasa bile bir insan saçına hayatının her döneminde takviyeler ile daha sağlıklı bir uzama ve görünüm imkanı sunmaktadır.

Keratin Bakımı ve Dökülme

Saçlarda dökülme başladığı anda saçınızın eksik bir madde nedeniyle döküldüğünü bilmeniz gereklidir. Nasıl ki insan yemek yemeden gelişim gösteremez ve gittikçe küçülürse saçlarda aynı bu mantıkta uzamakta ya da dökülmektedir. Saçların köküne tutunmasını sağlayan keratinin yetersiz kalması durumunda saçlar dökülmeye başlar. Aslında bu ilk olarak ince telli saçlarda meydana gelir. Daha sonrasında kişi önlem almayarak keratinin daha da hızlı tükenmesine izin verirse tüm saç tellerine kadar yoğunlaşacaktır. Keratin bakımı yalnızca saç içerisinde dökülme görüldüğünde değil hayatın akışı içerisinde her zaman uygulanmalıdır. Saçların daha dinç ve sağlıklı görünmesi için uygulanacak en önemi bakım olan keratin bakımının özünde saçların daha kalın ve gür olması yatmaktadır. Aynı zamanda da saçların beslenerek köke tutunması bununla ilgili olacaktır. Kreatin saç diplerinde daha sıkı bir bağ ortaya çıkararak dökülmeyi büyük oranda önleyecektir. Eğer saçtaki keratin dengesi tam anlamıyla sağlanabilmişse saçlardaki kırılarak dökülmeler duracaktır.

Kırıklara Karşı Keratin

Keratin saçın her türlü sorunu karşısında en sık kullanılması gereken bir üründür. Aslında saçın ana besin maddesidir ve vücut tarafından elde edilerek saç diplerinde tutunma sağlamaktadır. Bazen insanların çok güçlü saçları olması onların vücudunun daha fazla üretimde bulunduğu anlamına gelmez, aksine hemen her insanda aynı miktarda üretim yapılsa da ortaya çıkan sonuca göre bazılarının saçlarında daha hızlı bir dökülme hakimdir. İşte bu esnada kişilerin yemek yeme alışkanlıkları gündeme gelir. Çok sık fast food tüketen insanların saçları da bünyeleri gibi çok dayanıksız ve sağlıksız olmaktadır. O ürünler içerisinde yer alan yağlar her noktadan dışarıya çıkmaya çalıştığından saçların da yapışmış, kirli ve basık görünmesi normaldir. Saçların ve hatta tüm vücudun sağlıklı görünmesini istiyorsanız öncelikle beslenme şeklini değiştirmek gerekir.

Keratin Tedavisi

Doğal nedenler dışında saçlarımıza uyguladığımız boya, fön, düzleştirici gibi uygulamalar saçlarımızın yıpranmasına ve keratin kaybetmesine neden olur.  Sizde saçlarınızın yıprandığını sağlıklı görünmediğini düşünüyorsanız. Organik sertifikalı Natura keratin markalı ürünleri tercih edebilirsiniz. Natura keratin ürünleri ile keratin bakımınızı kuaförde yaptırabileceğiniz gibi. Ev için keratin setlerini satın alarak evde de uygulama yapabilirsiniz.