Hızlı bir yükseliş ve popülarite artışı ile bir süredir gündemde olan villa kiralama hizmetlerinde ne yazık ki net rehberler henüz daha yok. Neye göre kiralama yapılacak? Bu tarz bir tatilin başlıca özellikleri nelerdir? Gibi sorulara henüz daha doğru cevaplar bulunamıyor. Buda ne yazık ki bazı tatilcilerde çeşitli sorunlara neden olabiliyor.

Öncelikle bu yazımızı hazırlarken bize yardımcı olankiralık villafirmalarından Villacım’a teşekkür ediyoruz. Bazı ufak kör noktalara dair sorularımıza onlardan cevap alarak daha iyi bir rehber hazırladık. Umarım size de faydalı cevaplar sunabilmiş oluruz.

Villa Kiralamada Bilmeniz Gereken 3 Detay

Villa Tatilinde Yemek Var Mı?

Bu tarz bir tatil seçeneğinde en çok merak edilen konudur. Villacım yetkililerinden de aldığımız bilgilere göre villada tatil yaparken herhangi bir yemek servisinin olmadığını açıkça söyleyebiliriz. Bu durumu yeni bir villa satın almışsınız gibi düşünebilirsiniz. İçerisinde beyaz eşya gibi büyük eşyalardan, küçük eşyalara kadar her detayın düşünülerek hazırlandığı bir yaşam alanı kurulmuş özel villalar. Yazlığınıza tatile geliyorsunuz gibi bir durum oluyor.

Balayı Villaları Nedir? Neden Tercih Etmeliyim?

Villa tatillerinde en temel kriter özel ve gizli bir ortam sunuyor olmaları. Doğal olarak konu balayı gibi hassas ve özel bir durum olunca da, işlemler daha farklı bir noktaya geliyor. Örneğin eşinizle havuza girmek için otellerde hem saatlere uymak zorundasınız hem de farklı otel müşterileri ile bir aradasınız. Amabalayı villalarıseçmeniz durumunda tamamen rahat, özgür oluyorsunuz. Havuzu size ait, giriş-çıkış saati size göre. Yemeği de zaten dışarıdan sipariş vermeniz mümkün olacağı için, eşinizle gerçekten baş başa özel bir süreç sizleri beklemiş oluyor. Ayrıca korunaklıbalayı villalarımutlaka önceliğiniz olsun.

Hangi Firmaları Tercih Etmek Gerekir?

Destek aldığımız her firma, “istediğiniz firmadan kiralama yapın” diyerek baştan reklam amaçlı cevap vermedi bizlere. Buda sektörde kaliteli firmaların sizleri beklediğini bize göstermiş oldu. Burada üç basit nokta var. Kurumsal olan, gerçek bir fiziksel ofisi, telefon numaraları bulunan yani gerçekten var olan firmalardan kiralama yapılması. Size ödeme sonrasında ise ödeme yapıldığında dair mutlaka bilgi, belge, sözleşme sunulması. Eğer kurumsal bir firmadan bu şekilde sözleşmeli olarak kiralama yaparsanız buda sizlere uzun vadede kendinizi güvence altına alarak işlem yapma olanağı sunar.

Önceliğiniz Özel Havuz Olsun

Bir diğer önemli maddemiz ise özel havuz seçeneği. Eğer bir villada ortak havuz varsa ne yazık ki o villa gerçekten size özel olmaz. Haliyle kiralayacağınız villada her zaman havuzun size özel olduğunu, sizden başkasına ait olmadığını sorun ve ona göre kiralama yapın.

Tüm bu detayların, sektör olarak da geliştiğini söylemek mümkün. Detaylar arttıkça, sektör bir şekilde kendisini geliştirmekte. Malum ortada ciddi bir sektör var ve yoğun ilgi görüyor. Hâl böyle olunca da hem sektör hem de sektörde yer alan firmalar kendilerini bu detaylara göre geliştiriyor. Sizler de bu gelişmelere göre daha rahat kiralama yapma olanağı buluyorsunuz. Tabii bu durum fiyat noktasında da seçeneklerin artmasına neden oluyor. Artık sadece üst seviyede değil, orta seviyede de ücretlerlekiralık villatatili yapmak mümkün hale gelebiliyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here