Msp Messenger Nedir? Nasıl Kullanılır?

Tamamen bize ait bir yazılım, Türk yapımı ve Msn’e göre daha farklı bir program Msp Messenger. Piyasaya sürüldüğü andan itibaren son 24 saatte 250.000 kullanıcıya ulaşmayı başardı bu azımsanmayacak bir kitle. Peki Msp bunu nasıl başardı ya da bunun için ne gibi farklı özelliklere sahip?

MSP Messenger’ın Yazılım Mühendisi Necmettin Özalp bu sayıya ulaşmanın programın online çeviri özelliğine sahip olmasıyla ilgili olduğunu belirtmiş. Ülkemizden bu tarz bir programın çıkması gurur verici aslında bu program Msn tarzı bir program msn’de yaptıklarınızı gerçekleştirebiliyorsunuz fakat ilginizi çekecek kısıma gelecek olursak, Msp messenger’da online çeviri adı altında harika bir özellik bulunuyor.

Online çeviri sayesinde dilini bilmediğiniz bir kullanıcıyla kolaylıkla iletişim kurabiliyorsunuz, bu özellikle birlikte dil seçimini yaparak siz türkçe konuşurken karşı tarafa yazdıklarınız birçok dilde çevirilerek ulaşıyor. Buna ek olarak,sesli konuşmada da bir devrim niteliğinde. Ses komutları ile örneğin ingiliz bir arkadaşınızla sohbet ediyorsunuz siz Türkçe konuşun Msp Messenger sizin konuştuklarınızı İngilizce olarak karşı tarafa aktarsın.

Bu harika Türk yazılımı Msn Messenger’a rakip olabilir mi bilinmez ancak Msn programının barındırdığı tüm özellikleri bünyesinde taşıyor. Ek olarak toplu arşivleme yapabiliyorsunuz ve programı bir evrak çantası gibi kullanabiliyorsunuz. Toplu dosya gönderiminde de büyük fırsatlar vra bu programda,arşivleyip kaydınızı yaptıktan sonra not şeklinde uyarı alabiliyorsunuz. Msn’in tahtını Msp Messenger’ın ele geçirmesi imkansız değil en azından Türk yapımı bir programın bunu gerçekleştirmesi çok güzel ayrıca Msn’e nazaran birçok özelliği ve eklentisi mevcut. 161 dilde çeviri yapabilen bu program sayesinde tüm dünya ile rahatlıkla iletişim kurabileceksiniz.

ZD YouTube FLV Player

Programı buradan indirip deneyebilirsiniz.

Yazar: Ali ERSOY