Nidapark Başakşehir

nidaparkTahincioğlu’nun İstanbul’un Başakşehir’de 48 adet ticari ve 374 adet daireden oluşan projesinin satışları Nidapark Başakşehir olarak başladı. Projenin teslim tarihi 2017 olarak açıklanırken daire fiyatları da 459 bin TL’den başlıyor. Tahincioğlu şirketi projeyi tanıtmak için bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşma yapan Tahincioğlu Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, bu projenin yaklaşık olarak 350 milyon liralık bir yatırım olduğunu açıkladı. Şirketlerinin önündeki 3 yıl içinde 5 adet projeden yaklaşık olarak 10 milyar liralık bir satış hedeflediğini açıkladı. Nidapark Başakşehir’de bu 5 proje içinde sonuncusu dedi. Satışı yapılan diğer 4 projenin ise yaklaşık olarak  % 95’i satılmış. Bu da müşterilerin Tahincioğlu Gayrimenkule olan güvenini göstermektedir. Tahincioğlu Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu’da Nidapark Başakşehir projesinden aynı ilgiyi beklediklerini söyledi. 374 adet daireden 500 adet ön talep aldıklarını bunun 120 âdetini attıklarını belirtti. Yapmış oldukları projelerin lansmanları ile 3 ay içinde var olan daire ve ticari amaçla hazırlanan gayrimenkullerinde satıldığını belirtti.

Bancılarında Tahincioğlu bu projeye yabancılarında fazlasıyla ilgi gösterdiklerini ve projeden 400 milyon cironun hedeflendiğini açıkladı. Nidapark Başakşehir projesinde metrekare fiyatları 3 bin 600 TL. Geçen zaman içinde Nidapark Başakşehir oldukça farklı yerlere gelecek ve Başakşehir’de bulunan projelerimiz devam edecek. Sonraki dönemlerin ilk çeyreğinde bir projelerini daha tanıtacaklarını Tahincioğlu sözlerine ekledi. Gayrimenkul piyasası ile alakalı olarak konuşmalarına devam eden Tahincioğlu; arsa, kur ve faiz bedellerinde oluşan artışların piyasada karlılığı düşürdüğünü ve ilerleyen yıllarda gayrimenkul konusunda küçük olan şirketlerin bu piyasadan çekilebileceğini belirtti. 2015’in 8. Ayından itibaren ise konut satışların reel açıdan % 6,5, ipotekli konut şatışlarının ise % 1,9 oranında arttığını belirtti. Sözlerinin devamını ise şöyle getirdi; diğer konut satışlarının % 8,8 oranında arttı. Faiz oranlarının artması ipotekli olan konut satışlarının artmasını da engellemektedir. Ülkemiz konut ile alakalı olan talepler 1 yılda 1 milyon adettir. Bunun ise 600 bini sıfır konuttur. Ama bu konut satışlarında dinamik ve tek faiz oranlarından oluşmamaktadır. Faiz oranları ise % 1’i oranının üstüne çıktığında ise maliyetler yükselmektedir diyerek sözlerini noktalardır.

Başakşehir konumu itibari ile İstanbul’un en gözde semtlerinden bir tanesi olmaya aday bir hale geldi: gayrimenkul şirketlerinin yatırımlarını yoğunlaştırdığı bölgede alınacak olan gayrimenkuller ilerleyen dönem için oldukça akıllı bir yatırım olacak. Ticari anlamda ise birçok tüccara ekmek kapısı olmaya aday bir bölge.

Nidapark Başakşehir’de yapısı, konumu, mimarisi, içinde bulunan sosyal ve kültürel tesisleri ile yaşayacak olan kişilere şehir hayatı ile doğa hayatını iç içe sunacak. Doğa içinde şehir yaşamında gerekli olan her şey elinizin altında olacak. Nidapark Başakşehir projesi 2+1, 3+1 ve 4+1 olmak üzere 374 adet daireden oluşuyor. Proje 88 ve 314 metre kare dairelerin yanı sıra 48 adet ticari ünite de içeriyor. Satın alacak olan kişi ve aileler 120 aya kadar vade seçenekleri ile alım gerçekleştirebilecek. Ayrıca Nidapark Başakşehir projesinde bulunan tüm dairelerde beyaz eşya ve klima bulunuyor.