Online Alışverişin Sırları

Online alışveriş yapmak, özellikle online indirim kodları, günün fırsatları ve bedava kargo hizmetleri ile birlikte kullanıldığında paradan tasarruf etmenize yardımcı olabilir.  Online mağazalar sundukları teklifleri fiziksel mağazalarında sunmayabilirler. Bunun nedeni, bir işletmeyi yönetmenin maliyetlerinin online bir mağazayı yönetmekten önemli oranda daha yüksek olmasıdır. Kira, elektrik, personel maaşları, mobilyalar brüt kar oranına ve bir alışveriş merkezinde işletme yönetmenin genel masraflarına katkıda bulunur.

Perakendeciler, fiziksel bir mağaza yerine online bir konuma sahip olarak, müşterilerinin gereksinimlerini daha düşük faaliyet giderleri ile karşılayabileceklerini keşfettiler. Bu nedenle, iyi online mağazalar ürünlerin maliyetini keserek bu tasarrufları müşterilerine geçirdiler.

bilgiustam - slider Online Alışveriş Yapmanın Avantajları

Online alışveriş tasfiye edilen ürünleri bulmak için harika bir kaynaktır. Bu ürünleri merkezi bir depoda tutmak perakendecilerin kar marjlarına zarar vermeden onları daha uzun süreler boyunca satmaya devam etmelerine yardımcı olur. Bu uygulama en güncel ürünleri satın almaya ihtiyaç duymayan müşteriler için büyük para tasarrufları anlamına gelir.

Satıcıların tüketiciler ile online iletişim kurmaları, fiziksel mağazalarda çalışan personelden çok daha profesyonel ve kurumsal eğitim almış personelin sorulara otomatik yanıtlar vermesi ve bunları takip etmesi yoluyla yapılır.

Müşteri hizmetleri desteği tüketicilerin yaşayabilecekleri sorunları en aza indirmek üzere saygın sitelerde açıkça belirtilir. İyi eğitim almış “canlı” satış temsilcileri, soru sormak isteyenlere uzun sıralarda beklemek ya da “burada çalışan biri var mı?” hissiyle detaylı araştırma yapmak zorunda kalmadan destek verir.

picodi.com  gibi online mağazalarda geçerli kampanya ve indirim kodlarını güncel şekilde yayımlayan kupon siteleri, belirli bir ürünün birden çok mağazadaki fiyatlarını kıyaslayan yardımcı hizmetleri de kullanarak  müşterilerin daha akıllı ve kârlı alışverişler yapmalarına olanak tanır. Müşteriler sadece rekabetçi fiyatlandırma bilgisi almakla kalmaz, aynı zamanda nereden ve neyi online satın alacakları konusunda karar vermelerine yardımcı olmak üzere ürün yorumları ve site yorumları edinirler.

Pek çok online müşterilerinin online alışveriş yapmalarını teşvik etmek üzere satış vergisi ücretlerini ve kargo maliyetlerini almaz ya da bunlar için özel kargo kuponları düzenler. (Örnek: 1v1y indirim kuponu)   Ayrıca, seçkin siteler kişisel bilgilerini ve kredi kartı numaralarını online vermek istemeyen müşterilerine ücretsiz telefon hatları sunar.

 

Online Promosyon Tarihleri Fiziksel Mağazalar Gibidir

Online mağazalar fiziksel mağazalar ile aynı tarihlerde promosyonlar düzenleyerek büyük sezon indirimleri sunar. Yılbaşı sonrası satışlar yerel mağazalar ile eşittir. Kış sezonu sonu satışları yıllık “indirim” etkinlikleri için büyük fiyat indirimleri sunar.

Bahar sezonu öncesinde online mağazalar kışlık ürünler için %75’e varan indirimler sunar. Yıl boyunca  Sevgililer ünü, Anneler günü, Babalar günü  gibi  özel günlerde yerel mağazalar gibi büyük satış etkinlikleri düzenlenir.

Her gün daha çok insan internet üzerinden alışveriş yaparak gerçek anlamda tasarruf edebileceğini keşfediyor. Daha akıllı perakendeciler, gelişmiş özelliklere sahip kullanıcı dostu siteler, daha direkt promosyonlar ve iyi geleneksel müşteri hizmetleri sunarak yanıt veriyor. Artık müşteriler daha kolay ürün bulabilecekleri bir alışveriş yöntemlerine yönelmeye başlıyor.