sony_27_inch

LCD konusunda rakiplerinin gerisinde kalan Sony, piyasaya yeni yeni sürülmeye başlanan LED TV teknolojisini es geçip OLED ekranlara yönelmiş gibi gözüküyor.

OLED ekranların önündeki en büyük engel büyüklüklerinin istenilen seviyelere çıkartılamamış olmasıydı. Hala istenilen seviyelere ulaşılamamış olsa da, Sony geçen sene CES fuarında verdiği sözü tuttu ve 21 inçten sonra son olarak 27 inçlik OLED TV prototipini görücüye çıkardı.

OLED ekranların sahip olduğu düşük enerjiyle çok daha keskin görüntü elde edilebilme avantajı şimdiden LED TV’lerin de önüne geçmiş durumda. LED TV’ler ile mümkün kılınan en ince ekranı olan Samsung’un en yeni modeli 10.8 mm kalınlığı ile herkesi şaşırtmıştı. Sony OLED TV ise 9 mm kalınlığı ile 1 cm’nin altına inilen ilk TV olarak kayıtlara geçmiş durumda. Bu televizyonlar piyasaya sürüldüklerinde elbet çok ciddi rağbet görecektir.

Samsung’un yakın zamanda duyurduğu 400 Hz yenileme hızına ulaşan TV’lerinin yanısıra Philips’in 21:9 görüntü oranı TV piyasasındaki gelişme ve rekabeti gösteriyor. Umarım Sony OLED TV’leriyle piyasaya bomba gibi bir giriş yapar da, son kullanıcılar büyük LCD ekranlara çok daha ucuz fiyatlara sahip olabilirler. Temennimiz her zaman rekabetten yana…

Kaynak: http://www.koreatimes.co.kr/www/news/biz/2009/04/123_43451.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here