Tatil İçin Mavi Yolculuk

bodrum2Tatil fikri her insanın keyifle yaşamak istediği fikirlerin başında kendine yer buluyor. Birbirinden özel fırsatları değerlendirebileceğiniz, huzur içerisinde geçirebileceğiniz tatil için farklı alternatifler mevcut. Şehrin gürültülü ve stresli yapısından kurtulup huzur dolu bir tatil deneyimi yaşamak isterseniz yapmanız gereken tek şey buna uygun bir fikre sahip olmak olacaktır.

Otellerin yerine daha sakin ve sessiz bölgelerde tatil yapmayı amaçlıyorsanız tercihinizi Mavi Tur programlarından yana kullanabilirsiniz. Bu sayede hem daha önce görmediğiniz alanları görebilir, tarihin ve doğanın birleşme noktalarında denizin ve güneşin keyfini sürebilir ve muhteşem deneyimlere ilk adımı atabilirsiniz. Türk ve Yunan sahili boyunca Ege ile Akdeniz’in muhteşem güzelliğinde gerçekleştireceğiniz bu yolculuk size apayrı duyguları yaşamanıza olanak tanıyacağı gibi birbirinden özel yerleri görme şansını da sunacak. Muhteşem güzellikleriyle cennet bahçesini andıran bu bölgeler, yolculuk için dünyanın en ideal rotalarını oluşturuyor. Rota boyunca hem el değmemiş koyları görebilecek, hem tarihi eserleri görebilecek hem de muhteşem denizin keyfini sonuna kadar sürebileceksiniz. El değmemiş plajlarda güneşin ve kumsalın muhteşemliğinde harika bir deneyim elde edebilir ve eşsiz fırsatlarla dolu bir deneyime ilk adımı atabilirsiniz. Gökova bölgesinde ilk kez yapılmaya başlanan mavi yolculuk, sırasıyla tüm Ege ve Akdeniz’e ulaşmış, sonrasında ise dünyaya yayılan eşsiz bir tatil fikrini ortaya çıkarmıştır. Kısa veya uzun süreli olarak gerçekleşecek bu yolculuklarda denizin tüm muhteşemliğini sonuna kadar hissedebileceksiniz. Tur kapsamında ister tüm günü yüzerek değerlendirin isterseniz de Türk aşçıların sizin için hazırladıkları mükemmel yemekleri tadarak geçirin. Doğal ve kültürel varlıkları sonuna kadar hissedebileceğiniz bu programlarda tarihi alanların seyrini de gerçekleştirip, mükemmel  manzaralar eşliğinde unutulmaz bir tatil deneyimini hızlıca yaşayabilirsiniz. Türk sahilleri boyunca tercihinizi birden fazla bölgeye ayırabilirsiniz. Bu bölgelerde yapacağınız mavi yolculuklar ile sürekli farklı kültürlerin izlerini görebilecek, tarihi kalıntıların keyfini sürebilecek ve en güzel koyların muhteşemliğinde harika bir tatil geçirebileceksiniz.

bodrum1

Mavi yolculukların ana duraklarından bir tanesi de Ege kıyılarıdır. Ege’nin incisi konumunda ki Bodrum, gerek tarihi gerek kültürü gerekse de doğal güzellikleriyle size unutulmaz bir tatil deneyimi yaşatacak. Eğer mavi tur yolculuğunuza Bodrum’dan başlayacaksanız hem Akdeniz’e uzanan mükemmel bir rotayı hem Yunan adalarına kadar giden enfes fırsatları bir arada bulabilirsiniz. Bodrum Mavi Tur programları ile bu muhteşemliklerin hepsini aynı anda görebilme şansını hemen elde edebilirsiniz. Binlerce yıllık geçmişin tüm izlerini günümüze kadar ulaştırmayı başaran Bodrum, sahip olduğu tüm güzel değerler ile eşsiz bir tatil fırsatını ayağınıza kadar getiriyor. Ege bölgesinin en bilindik destinasyonu konumunda bulunan Bodrum, her yıl milyonlarca turisti ağırlıyor ve birbirinden özel fırsatları sunuyor. Her türlü eğlence anlayışını rahatlıkla bulabileceğiniz Bodrum, gerek gece hayatı, gerek doğal güzellikleri ve tarihi ile dikkatleri üzerine çekiyor. Bodrum’da birbirinden özel tarihi eserleri görebileceğiniz gibi el değmemiş koyların keyfini de sürebileceksiniz. Muhteşem denizi ve harika kumsalları ile doğanın en güzel halini sizlere sunan Bodrum, birbirinden özel bölgeleri sayesinde keyifli ve huzurlu bir tatil anlayışını önünüze koyuyor. Eğer tatilinizi mavi yolculuktan yana kullanmak isterseniz Bodrum iyi bir alternatif olarak karşınıza çıkacaktır. Bodrum kıyılarında başlayan Çeşme, Didim, Marmaris, Datça, Fethiye, Ölüdeniz, Kelebekler Vadisi, Kaş, Kalkan, Akvaryum Koyu gibi muhteşem rotaların keyfini sürebileceğiniz gibi Yunan adalarına uzanan daha geniş katılımlı ve uzun soluklu tur programlarını da tercih edebilirsiniz. Bodrum’da başlayan programlar da Gökova , Çökertme, İngiliz Koyu, Değirmen Bükü, Karacasöğüt, Tuzlakoyu, Kisebükü gibi nadir alanları görebileceksiniz. Buna ek olarak Bodrum – Hisarönü, İnceburun, Bencik Koyu, Selimiye, Bozburun, Knidos el değmemiş alanlar da sizi bekliyor olacak. Eğer Yunan adalarını düşünürseniz de Kos Adası, Leros, Patmos Adası, Lipsi Adası, Kalimnos, Kargı Koyu, Bozburun, Rodos, Simi  gibi alanları gezebilirsiniz. Kısacası Bodrum’da başlayan bir mavi tur programı, birden fazla alanda devam edecek ve harika bir zaman geçirmenize olanak tanıyacaktır.