Türkiye’de Doğum Rehberi Üzerine Yeni Bir Girişim

Bir erkeğin baba olması için bebeğin doğması gerekirken, kadının anneliği hamileliğini öğrendiği ilk andan itibaren başlamaktadır. Bebekleri için her şeyin en iyisini isteyen anneler, bu süreçte büyük desteğe ihtiyaç duymaktadırlar. Alanında uzman isimlerden oluşmuş bir ekip tarafından hazırlanan dogum.co sitesi,  anneliğin daha bir kolay bir hale gelmesini sağlayacak ve sizin en büyük yardımcınız olacaktır.

dogumcoHamilelik Öncesi Bilgilendirmeler

Hamile kalmaya karar verdiğiniz andan itibaren; hamilelik öncesinde tüketmemiz gereken besinleri ve almanız gereken önlemleri site üzerinden öğrenebilirsiniz. Böylelikle hem bebeğinizin hem de kendi sağlıklığınızı daha hamileliğinizin başlangıcından itibaren koruyabilirsiniz.Ayrıca doğum kontrol yöntemlerine dair bilgiler eşliğinde sağlıklı bir cinsel yaşam için gerekli olan bilgilere de ulaşabileceksiniz.

Hamileliğin Her Anında

Hamilelik süresince yaşayacağınız her anı site üzerinden okuyarak daha önceden bilgi sahibi olabilir ve böylece yaşayacağınız olaylarda çok daha soğukkanlı olabilirsiniz. Unutmayın ki bilinmezlik her zaman için korku yaratır ve hamilelik sürecinde korku ile stres en büyük düşmanınızdır.

Hamilelik döneminde doğru sporları yapmak şartıyla daha rahat bir hamilelik süreci geçirebilirsiniz. Doğum yöntemleri olarak ülkemizde genellikle normal doğum ve sezaryen tercih ediliyor olsa da daha birçok doğum yöntemi bulunmaktadır.. Sitenin sizin için derlediği bilgiler arasından farklı doğum yöntemlerini öğrenebilir ve içinizin en rahat edeceği doğum yöntemini seçebilirsiniz.

Doğum Sonrası Dönem

Doğum yapmış olsanız da dogum.co’yu ziyaret edebilirisiniz. Sadece hamilelik sürecini işlememiş olan sitede  bebeğinizin bakımı konusunda da çok büyük yardımcınız olacaktır. Henüz ilk bebeğini doğurmuş yeni bir anne için,  bebeğine yaklaştığı her an korku dolu yaklaşır. Ne kadar emzirmeli? Günde kaç saat uyumalı? İlk banyosunu nasıl yaptırmalı? gibi soruların cevaplarına dogum.co rehberliğinde cevaplar bulacak; doğru adımlar atacak ve kendisini daha rahat hissedecektir.  Ayrıca ilk altı ay boyunca mutlaka emzirilmesi gereken bebek için annenin beslenmesi de çok önemli bir konu.  Bu süreçte annenin tüketmesi gereken besinleri öğrenerek ve emzirmeye dair ufak ipuçları edinip daha kaliteli bir süt ile bebeğini daha besleyici şekilde doyurması gerekmektedir.