Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Ameliyatla Göz Rengi Değişir mi?

0 138

Amerika’da geliştirilen yeni bir yöntem ile 20 saniye süren bir operasyon ile istediğiniz göz rengine kavuşmanız mümkün. Amerikalı bir doktor tarafından geliştirilen yöntem denekler üzerinde olumlu sonuçlar verdi. Göz rengi değişir mi sorusu böylece cevabını bulmuş oldu. Yeni yöntem ile göz rengi değiştirme artık mümkün. Göz rengi değiştirme programını geliştiren doktor şimdi buluşunu ticari alanda kazanca çevirmek için kolları sıvadı.

Göz Rengi Değiştirme

Ameliyatla Göz Rengi Değişir mi?Amerika’da 20 saniye süren bir tıbbi müdahale ile doğal göz renginizi istediğiniz renge çevirmeyi mümkün kılan bir yöntem geliştirildi. Göz rengi değiştirme programının mucidi doktor yaptığı denemelerde çok olumlu sonuçlar aldı. Göz rengi değişir mi sorusuna nihai bir cevap bulan doktor buluşunu ticari alana taşımak için hazırlıklara başladı.
Amerikalı doktor Dr. Gregg Homer yaptığı çalışmalar sonunda kahverengi pigmente sahip göz hücrelerini 20 saniye süre ile lazer ışığına tabi tutarak göz rengini maviye çevirmeyi başardı. Yaptığı denemelerde kahverengi pigmentleri ortadan kaldırarak mavi renk elde etmeyi başaran doktor Homer buluşunu geliştirmek ve klinik testlerin devam edebilmesi için yatırımcı arıyor. Doktor göz rengi değiştirme programının devam edebilmesi için 750 bin dolarlık bir yatırıma ihtiyaç duyuyor. Doktor Homer’in buluşu için talip olan stroma medical isimli firma göz rengi değişir mi tartışmasına nokta koyan buluş için 18 aylık klinik araştırmaların ve testlerin devam ederek geliştirilmeye ihtiyaç duyulduğunu açıkladı. Firma sürecin 18 ay zaman alacağını bildirdi.
Göz Rengi Değişir mi?
Göz rengini değiştirme programı göz merceğinin fotoğrafının alınmasının ardından bilgisayarda taranması ile başlanıyor. Tarama sonucunda bilgisayar ile lazer uygulanacak bölgeler tespit ediliyor. Tespit edilen bölgeye göz rengi değiştirme programı uygulanıyor. Lazer ışınları tarama sonrası belirlenen mercekteki kahverengi pigmentleri hedef alıyor. 20 saniye süren operasyon sonunda kahverengi pigment bulunan noktalar lazer ile birkaç defa vuruluyor. Ancak göz uzmanları göz rengi değişir mi tartışmalarına son verdiğini iddia eden yöntem konusunda endişeli. Zira yöntem ile göz merceğinde bulunan bazı hücreler yok ediliyor. Bu pigment hücrelerinin yok edilmesi göze istenenden fazla ışığın girmesine sebep olabilir. Bu durum ilerleyen zamanlarda körlüğe varan sonuçlar doğurabilir.Ameliyatla Göz Rengi Değişir mi?
Göz rengi değiştirme programını öncelikle kadavralar üstünde deneyen Dr. Homer 2010 yılından itibaren Meksika’da canlı hastalar üzerinde denemelerde bulundu. Canlı denekler üzerinde de başarılı sonuçlar elde eden doktor klinik araştırmalarına devam ediyor.
İnsanlar göz renklerini değiştirmek için kozmetik ürünler olan lensler kullanıyor. Renkli kontakt lenslere olan talep gün geçtikçe artıyor. Yeni göz rengi değiştirme programının başarılı bir sağlık uygulaması olarak hayata geçmesi durumunda birçok insanın tercihi olabileceği tahmin ediliyor.

Yazar: Enes Eker

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku