Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Pirinç Ev Eşyaları Nasıl Temizlenir?

0 351

Süs eşyalarının arasında en çok tercih edilen pirinç ev eşyaları nasıl temizlenir sorusu bir çok kişinin merak ettiği sorulardandır. Pirinç ev eşyaları özellikle parlaklığını kaybetmediği sürece çok şık bir görüntü elde etmenizi sağlar. Pirinç ev eşyalarına zaman zaman vernikleme işlemi yapmalısınız. Bu sayede parlak bir görüntü elde edebilirsiniz.

7915_19Süs ya da kullanım amaçlı tercih edilen pirinç ev eşyaları oldukça özen isteyen eşyalardır. Bu eşyaların mat görünümü olduğunda eşyalarınızın eskidiği izlenimi verebilir. Tozlanmış pirinç ev eşyalarınızı silikon ve bez yardımı ile tozunu alabilirsiniz. Fakat günlük kullanımda kullandığınız pirinç ev eşyaları için ne kadar özen gösterseniz de aşınacağından vernikleme işlemine gerek kalmamaktadır. Pirinç ev eşyaları günlük temizlenmelidir. Çünkü zamanla uzun süre temizlenmeyen eşyalar kararma yapabilir. Kararan pirinç ev eşyalarınız için sitrik asitli solüsyon karışımı yapabilirsiniz. Su içerisine sitrik asidi koyarak pirinç ev eşyanızı koyuyorsunuz. Ardından kıvrımlı bölgeler için fırçalama işlemi yapabilirsiniz. Bir süre bu solüsyon içerisinde beklettiğiniz pirinç ev eşyanızı daha sonra bol su ile durulamalısınız. İyice kuruttuktan sonra parlatma işlemine geçebilirsiniz. Parlatma işleminde amonyak kullanmalısınız. Temiz bir beze bir miktar amonyağı döküp ovma işlemine başlamalısınız. Bezin kararan kısımları ile parlatma yapmamanızı öneririz. Çünkü pirinç ev eşyasının tekrar kararmasına sebep olabilir. Vernikleme işlemi sonrasında pirinç ev eşyalarınızın parladığını göreceksiniz. Eğer herhangi bir leke pirinç ev eşyanızda var ise bunun için çamaşır sodası kullanmalısınız. Lekeyi temizledikten sonra vernikleme işlemini yapabilirsiniz.

Pirinç ev eşyaları nasıl temizlenir dendiğinde ilk dikkat etmeniz gereken eşyanızın renkleridir. Boyalı pirinç ev eşyalarında temizleme işlemi silerek yapılmalıdır. Boyalarının atmaması için bu yöntem daha doğru bir temizleme yöntemidir.

Yazar:Ensar Türkoğlu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku