Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Astral Projeksiyon ve Seyahat: Yeni Başlayanlar için En İyi Astral Rehber

0 301

Astral projeksiyon genellikle bir beden dışı deneyimi ifade eder. Astral bedenimizin fiziksel bedenimizden ayrılabileceği ve daha yüksek frekansta uğultu yapan astral planlar ve yerlerden geçebileceği bir olaydır. Kasıtlı olarak gerçekleşebileceği gibi istem dışı da olabilir. Astral projeksiyon, algımızı ve algılanan gerçeklik ve bedene bağlılık hakkında düşünme şeklimizi değiştirebilir. Bazı durumlarda, ölüm korkusunu iyileştirmeye yardımcı olmak veya sadece maneviyatı keşfetmek için kullanılabilir.

Astral projeksiyon ve beden dışı deneyimler pop kültüründe, Marvel evreninden ve Doctor Strange’den hit Netflix dizisi ‘Behind her Eyes’a kadar her şeyde kendini gösteriyor. İnsanlar astral alem hakkında merak uyandırıyor ve sadece fiziksel bir form olma inancının ötesine geçiyor. Bu kılavuzda, astral projeksiyona daha derin bir göz atacağız ve tam olarak ne olduğunu, faydalarını, nasıl güvenli bir şekilde yapılacağını ele alacağız ve vücut dışı deneyim şansınızı artırma konusunda bazı önemli ipuçları sunacağız. Bilgi, manevi dünyayı özenle ve kolaylıkla keşfetmek için gerekli bir temeldir. Bu bilgiyi içlerinde saklamak, astral seyahate ilgi duyanların bir tür niyet, sezgi ve yön duygusuyla bilinmeyene yolculuk etmelerine yardımcı olabilir.

Astral Projeksiyon Nedir?Astral Projeksiyon ve Seyahat: Yeni Başlayanlar için En İyi Astral Rehber

Astral projeksiyon, astral bedenimizin fiziksel bedenimizden ayrıldığı bir olayı ifade eder. Astral bedenin birkaç farklı adı vardır – aynı zamanda süptil beden, rüya bedeni, enerji bedeni ve tantrik beden (diğer isimlerin yanı sıra) olarak da adlandırılabilir. Webster’s Dictionary’de astral beden, ‘fiziksel insan vücudunun hayatta ona eşlik eden ancak genellikle ondan ayrılmayan ve ölümünde hayatta kalan süptil bir karşılığı’ olarak tanımlanır.

Astral projeksiyon sırasında, astral beden fiziksel bedeni terk eder ve bu, bilincinizin astral planlara girmesini sağlar. Astral planlar bir varoluş alemine atıfta bulunur (daha yüksek bir boyut veya ruh alemi olarak da bilinir). Bu yer, ölümlü ve üç boyutlu dünyamızda buradan daha yüksek bir frekansta çalıştığı için. Aynı zamanda katmanlardan oluşan bir yerdir ve sıçramayı yapabilenler tarafından keşfedilecek daha düşük astral planlar ve daha yüksek astral planlar vardır. Yogi Paramahansa Yogananda astral planlardan bahsetti ve dedi ki;

‘Göksel’ ışık ve yok edilemez yaşam alemi, maddesel evrenin perdesinin arkasına gizlenmiş titreşimli yaşam enerjisi alemi… Astral dünyadan doğuşta geldik ve ölümde oraya geri döneceğiz. Biri bana neden şimdi astral dünyayla bağlantı kurmaya çalışmamız gerektiğini sordu. Buna yanıt veriyorum, ‘Çünkü gerçek doğanızın özgürlüğünü orada gerçekleştireceksiniz. Başlamak için astral formda gizlenmiş bir ruh olarak oradaydınız ve şu anda orada olmadığınız ve o hafızayı kaybettiğiniz için tüm sefaletinizin devam etmesinin nedeni budur.’

Astral projeksiyon bir dizi senaryoda gerçekleşebilir. Gönüllü veya gönülsüz olabilir. Gönüllü anlamda, insanlar beden dışı deneyim yaşayabilecekleri bir alan yaratmak amacıyla astral projeksiyona yaklaşırlar. Bu bilinçli bir seçimdir ve pratik, berraklık, belirli uyku döngüleri, müzik, meditasyon ve daha fazlasıyla başarılabilir. İnsanların plansız beden dışı deneyimler yaşadığı senaryolar da vardır. Bunları genellikle ölüme yakın bir deneyimle ve hastane odalarında ‘vücudunun üzerinde yüzen’ birinin özdeyişi ile bağlantılı olduğunda duyarız. İstemsiz olarak beden dışı deneyimlere yol açabilecek diğer olaylar arasında hastalık ve travma, açlık veya su yoksunluğu sayılabilir.

Ama astral projeksiyon nasıl bir his? Astral projeksiyon, yüzen bir his gibi hissedebilir. İnsanlar ayrıca uçabilir, duvarlardan geçebilir ve hatta bir yerden bir yere ışınlanabilir. Bazıları dönme veya yuvarlanma yaşayabilir veya aslında vücut hareketsizken kendilerini hareket ediyormuş gibi hissettirebilir.

Astral Projeksiyon ve Lucid Rüya Aynı Şey midir?Astral Projeksiyon ve Seyahat: Yeni Başlayanlar için En İyi Astral Rehber

Bazı insanlar astral projeksiyonun berrak rüya veya halüsinasyon için başka bir terim olduğunu düşünebilir. Bilinçli rüya ve astral projeksiyon bazı seviyelerde ilişkili olsa da, aslında çok farklı deneyimlerdir. Bu iki fenomeni neyin ayırdığına bir göz atacağız.

Lucid rüya, uykudayken ve rüya görürken gerçekleşir ve rüyada olduğunuzun farkına varırsınız. Bu, rüya gördüğünüz için ölü olmanız gerektiği anlamına gelmez, ancak bir farkındalık tohumu taşıdığınız anlamına gelir. Lucid rüyada ne kadar iyi olursanız, durum üzerinde o kadar fazla kontrol ve kesinliğe sahip olabilirsiniz. Bilinçli rüya gördüğünüzün farkında olduğunuzda, anlatıyı değiştirebilir ve çevrenizdeki kontrolü toplayabilirsiniz. Uçmak, konum değiştirmek, başkalarının eylemlerini kontrol etmek ve nesneleri kaldırmak veya eklemek gibi şeyler yapabilirsiniz. Aslında iki tür berrak rüya hali vardır – biri uyurken rüyanıza bilinci getirdiğiniz ve diğeri uyanıkken rüyayı bilincinize getirdiğiniz. En yaygın lusid rüya hali uyku halidir, çünkü diğeri çok fazla pratik gerektirir.

Öte yandan astral projeksiyon, daha çok beden dışı deneyimle ilgilidir -ruh bedeniniz diğer planlara seyahat etmek için fiziksel bedeninizi terk ettiğinde. Çoğu zaman bu deneyim sırasında, bedeniniz uykudadır, ancak zihniniz ayarlanmıştır ve bilinçsiz veya uyuyan bedenden uzaklaşabilir.

Astral projeksiyon mu yoksa berrak rüya mı olduğunuzu anlamanın yolları vardır. Bunlar;

Berrak rüya,
Etrafınızdaki şeyleri kontrol edebilirsiniz,
Beynin normalde metni deşifre eden kısmı bu noktada daha az aktif olduğundan, berrak rüya görürken çoğu zaman metinleri okuyamazsınız,
Ayrıca berrak rüya görürken koku alma duyunuzu ve diğer duyularınızı kaybedebilirsiniz – ya da kesinlikle o kadar keskin olmayacaklardır,
Çok az etkileşime sahip olabilirsiniz veya etrafınızdaki diğer varlıkların eylemlerini kontrol edeceksiniz.

Astral Projeksiyon:
Bedeni bilinçli olarak terk ederek ve altınızdaki bedeni görerek başlar,
Ortam üzerinde veya o ortamdaki etkileşimler üzerinde çok fazla kontrolünüz yok,
Metni net bir şekilde okuyabilir ve görebilirsiniz,
Tüm duyularınız doğru şekilde çalışmalıdır,
Kurumlar size tepki gösterecek.

Astral Projeksiyon Gerçek mi?

Astral projeksiyon terimi görünüşte yeni çağ maneviyatı ile bağlantılı olsa da, kökleri aslında çok daha derinlere iner ve bu fenomen üzerinde ciddi çalışmalar ve araştırmalar yapılmıştır. Eski Mısır günlerinden beri ve hatta erken Yahudi ve Hıristiyan metinlerinden beri – astral projeksiyona, süptil bedenlere ve astral planlara atıfta bulunulmuştur. Aynı zamanda Hinduizm, Japon mitolojisi, Amazon ve Inuit yerli kültürlerinde de ortaya çıkıyor ve Taocu uygulamalarda ve hikayelerde de ortaya çıkıyor. Teosofi’nin bir dine dönüştüğü 19. yüzyılda da popülerdi.

Astral projeksiyon biliminin birçok yorumu vardır ve bazı insanlar bu deneyimi vücut şemasındaki (kişinin bedeninin ve uzaydaki göreceli konumunun farkındalığı) bozulmalara veya kırılmalara indirger. Bununla birlikte, 1983’te CIA’den, astral projeksiyonun ABD hükümeti tarafından gerçek olarak kabul edildiği sonucuna varan kayıtlar vardı. Bu bulgular, askeri temelli Yıldız Geçidi Projesi adı altında yürütülen çalışmalara dayanmaktadır. Ne yazık ki araştırma doğru ve mutlak olmakla ilgili iken 1995 yılında sona erdiğini iddia etmiştir.

Astral seyahat ruhsal ve felsefi bir deneyim olduğu için somut bir şekilde ölçmek zor olabilir. Ve genel olarak gerçeklik ve kişisel deneyim, özellikle anekdotsal kanıtlara dayandığında, kanıtlamak ve çürütmek zor olabilir. Astral seyahatin gerçek olup olmadığından emin olmak istiyorsanız, bir katılım eylemi bu cevapları bulmanıza yardımcı olabilir.

Astral Seyahatin Faydaları Nelerdir?Astral Projeksiyon ve Seyahat: Yeni Başlayanlar için En İyi Astral Rehber

Astral seyahat, yalnızca sonsuz olasılıkları deneyimlemenin ve yatağınızdan duygu dolu bir süre geçirmenin harika bir yolu olmakla kalmaz, aynı zamanda amaçlı beden dışı deneyimler üstlenmenin getirdiği birçok fayda da vardır. Daha derine inmek ve hayalinizdeki bedeni farklı yerlere götürmek zorunda hissedebileceğiniz bu nedenlere bir göz atın.

Anksiyeteye yardımcı olur. Bu, ölüm korkusu olanlar için özellikle güçlü olabilir, çünkü ruhunuzu bedenden ayırma deneyimi, zamanı geldiğinde korkusuzca bırakmayı kolaylaştırabilir.
Psikolojik atılımlara yardımcı olur – farklı ovaları keşfettiğimizde ve bedenlerimizi daha yüksek yerlerden gelen rehberliğe ve mesajlara açık kalmaya davet ettiğimizde vizyonlar, canlı rüyalar ve arayışlar daha net hale gelebilir.
Kendini keşfetmeye yardımcı olur – bedenin ve burada ve şimdinin sınırlarının ötesinde, astral keşiflere ve çeşitli ruhsal uygulamalara yaslanarak kendimiz ve içinde yaşadığımız daha geniş evren hakkında çok şey öğreniriz.
Psişik yetenekleri güçlendirir – üçüncü göz bilgeliği , ruh rehberleriyle bağlantılar, vizyon ve dış alemleri deneyimleme, tüm bunlar derin pratik gerektirir. Psişik yeteneklerinizi ne kadar çok keşfederseniz, o kadar güçlü olurlar. Maneviyatı teşvik eder – manevi bir yaşam daha dolu bir yaşamdır ve ne kadar çok seyahat ederseniz ve perdeyi ne kadar geri çekerseniz, derin, anlamlı ve daha derin ruhunuz için tamamen otantik bir yaşam yaşamak için o kadar çok fırsatınız olur.

Astral Proje Nasıl Yapılır?

Kendileri için astral seyahati denemek isteyenler için, yolculuğunuza başlamanın birçok yolu vardır. Amaçlı bir şekilde astral projeksiyon genellikle REM uyku döngülerine dayanır. Beden dışı deneyimlerin, uyku ile uyanıklık arasında – ya uykuya dalmadan hemen önce ya da uyanmadan hemen önce – meydana gelmesi daha olasıdır. Bunun nedeni, o REM döngüsü içinde henüz derin uykuda olmamanızdır. Bu, beden dışı bir deneyimi denemenin ve teşvik etmenin en popüler yollarından biridir ve insan bilinciyle ilgili çalışmalarla ilgilenen Monroe Enstitüsü’nün araştırma ve bilgileriyle desteklenmektedir.

Bedeni ve zihni mümkün olduğunca gevşetin,
Kendinizi yarı uyku durumuna bırakın,
Fiziksel duyulardan çok zihinsel duyumlara odaklanın,
Daha derine indikçe çevresel titreşimlerin aşırı farkında olmaya çalışın,
Fiziksel bedeninizi titreşimlerle hizalayın (gevşemiş haldeyken), böylece ince bedeninizi fiziksel bedenden sallamak için titreşimleri kullanabilirsiniz,
Vücudunuzu her seferinde bir uzuv ve alan bırakarak net bir şekilde hayal etmek için zihninizi kullanın
Fiziksel bedeninizden başarıyla kurtulmaya odaklanın.

Astral seyahat için bir görselleştirme tekniği, kendinizi doğru REM döngüsünde yakalamaya çalışmadığınız, bunun yerine vücuttaki her bir kası görselleştirmeye ve her hücrenin canlı olduğu titreşimsel bir duruma girmeye odaklandığınız ip tekniğini kullanmak olabilir. nabız atıyor. Ardından, fiziksel bedeninizi rahat tutarken astral bedeninizi kullanarak tırmanabileceğiniz başınızın üzerinde asılı bir ip hayal edin. Bu görselleştirme tekniği, süptil bedene erişmenin en erişilebilir yollarından biri olarak kabul edilir.

Astral Projeksiyon Müziği

Bazı insanlar müzik kullanımı ve yardımıyla astral projeksiyona girmeyi daha kolay bulabilir. Bu herkes için işe yaramayacak olsa da, süreci tamamlayan müzik kaynağı olduğunda yardımcı olabilir. Rahatlatıcı bir duruma girmenize yardımcı olduğu bilinen ve sizi çevrenizin titreşimlerine bağlamanıza yardımcı olabilecek ses ve ritmi çağrıştıran müzikleri aramalısınız. Bu duruma girmek için yararlı olabilecek bazı müzik türleri, ilahiyi çağıran veya hatta eş zamanlı tonları ve çift sesli vuruşları kullanan müzik olabilir.

Sıkça Sorulan Sorular?

Astral projeksiyon nedir?
Astral projeksiyon, bir beden dışı deneyimi ifade eder. Bu deneyim sırasında, astral beden fiziksel bedeni terk eder ve diğer astral düzlemleri keşfeder. Astral projeksiyon kasıtlı olabilir veya kasıtsız olabilir.

Astral projeksiyon nasıl yapılır?

Başarılı astral projeksiyon zaman ve pratik gerektirir. Ya uyanmadan önce hafif REM’de ya da uykuya dalmadan önce, bedeni sakinleştirici bir duruma sokarak, ancak zihni ayarlı ve farkında tutarak yapılabilir. Müzik ve görselleştirme kullanılarak da yapılabilir. Önemli unsurlar genellikle gevşeme, görselleştirme ve fiziksel bedeninizden çıkmanıza yardımcı olan titreşimlerin farkındalığıdır.

Astral seyehat veya projeksiyon nasıl yapılır?
Astral projeksiyon yapmak için rahat bir durumda olmanız ve oraya ulaşmanıza yardımcı olması için görselleştirme kullanmanız gerekir. Yaygın bir yöntem, başınızın üzerinde bir ip hayal ettiğiniz ip yöntemidir. İlk olarak, kendinizi merkezlemeli ve bedeninizi çevrenin titreşimlerine göre ayarlamalısınız. O zaman fiziksel bedeninizden çıkmak için görselleştirmeyi ve hayali ipi kullanabilirsiniz.

Astral projeksiyon nasıl yapılır ve duygu yükü var mıdır?
Uygulama ile, inanç sistemlerine veya başlangıçta ne kadar şüpheci hissettiklerine bakılmaksızın herkes astral projeksiyonun faydalarından yararlanabilmelidir. İlk olarak, tamamen gevşemiş olmanız gerekir ve ardından ince bedeninizin tırmanabileceği veya fiziksel bedeninizden yükselebileceği bir alan yaratmak için ya görselleştirme teknikleri, meditasyon ve müzik ya da erken uyku aşamalarını kullanabilirsiniz. Herhangi bir büyük duygu veya sarsıntı sizi deneyimin dışına çıkarabileceğinden, gevşeme anahtardır.

Kaynakça:
https://tr.wikipedia.org/wiki/Astral_seyahat

Yazar: Bekir Bulut

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.