Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Kazandıran İş Fikirleri

0 321

Yeni bir iş kurmak isteyen yatırımcılar için çok cazip ve kazançlı işler bulunuyor. Bu iş fikirleri, hem bol kar oranı ile yüzleri güldürürken, hem de gelecek vaat eden işler arasında yerini alıyor. Girişimciler için kılavuz olacak bu işler, en basit ve karlı işler arasında yerini alıyor.

Kazandıran İş FikirleriSanal alışveriş: İnternetin hayatımızın merkezi olduğu bu dönemlerde, artık hemen hemen her iş onun üzerinden yapılabilir hale geldi. Yemek siparişlerinden, fatura ödemelerine kadar her türlü işimizi evden hiç çıkmadan internet aracılığıyla yapabiliyoruz. Haliyle durumların böyle olması, alışveriş sitelerinin de çoğalmasına ve bu sitelerin çok yüksek kar oranları sağlamasına neden oldu. İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde hem müşteriye kullanım kolaylığı sağlanırken, hem de hızlı ve güvenli bir şekilde alışveriş yapmasını sağlıyor. Sanal alışveriş siteleri, günümüzün en çok kullanılan platformları ve kazandıran iş fikirleri arasında yerini alıyor. Bu yüzden, markanızla internet üzerinden sanal alışveriş platformu oluşturabilir, ve rahatlıkla yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Bunun dışında internet sitesi fikrine sıcak bakmazsanız, siteye bile gerek duymadan, ürünlerinizi instagram veya facebook gibi sosyal sitelerde de satabilirsiniz.

Yetiştiricilik yapmak: Özellikle 2016 yılının en revaç gören yatırımlarından biri olan kereviz yetiştiriciliği, düşük maliyeti ve yüksek kazancıyla dikkat çekiyor.Çok tüketilen kereviz ve kereviz sapı piyasada resmen yok satıyor. Tüketimi her geçen gün artan bu işin, az sermayesi ve yüksek kar oranları göze çarpıyor.

El emeği işler: İnternet üzerinde el emeği işlere bir hayli rağbet vardır. El işi göz nuru olan işler, her zaman diğerlerinden daha çok ilgi görürler. Yapacağınız tablolar, örgü işleri, danteller, takılar, ahşap işleri gibi işler vs. ile bu işe başlayabilir, ve çok ciddi rakamlar kazanabilirsiniz.

Youtube: Sanal alemden para kazanmanın diğer yolu ise Youtube’dan geçiyor. Youtube’dan para kazanmaya başlamak için; öncelikle bir Youtube hesabı, daha sonra ise Adsense hesabı açmalısınız. Kendinize özel kanal oluşturarak yapacağınız paylaşımlar, kesinlikle telif hakkı içermeyen videolardan olmalıdır. İlk başlarda küçük kazançlar elde edeceğiniz Youtube, zamanla abonelerinizin ve izlenme oranlarının artmasıyla size büyük kazançlar sunacak. Türk Youtuber’ lar arasında, aylık 20 bin kazanca ulaşanlar bile var. Bunu dikkate alarak sabır, emek ve çalışmanın Youtube’ da karşılığının olacağını bildirmekte fayda var.

Bisiklet satışı: Her daim tercih edilecek ürünlerin başında gelen bisikletler, yatırımcılar için çok karlı bir iş fırsatı sunan diğer alternatifler arasında. Bisiklet üretimi yapan firmalar, bunun için bayilikler veriyor. İş kurmak isteyen yatırımcılar, firma yetkililerine başvurarak konu hakkında bilgi alabilirler.

Yazar:Cansu Kutlu

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.