Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeliler?

0 398

Kısa boylu kadınların giyim kuşamları ile ilgili hep bir merak uyandıran nokta olmuştur. Kısa boylu kadınların genel sorunu, olduğundan daha uzun görünememek… Bu noktada, çok daha ihtişamlı ve çekici bir görünüm elde etmek için birkaç küçük tüyo sayesinde çok daha istenilen bir görüntüye kavuşmak hayal değildir. Kıyafet seçiminde dikkat edilecek birkaç husus ile çok daha güzel ve uzun görünmek mümkündür ve sosyal hayatınızda bu artılar öne çıkarak sizleri daha mutlu hissettirecektir.

İşte Kısa Boylu Kadınların Nasıl Giyinebileceği İle İlgili Birkaç İpucu:

1) Topuklu Ayakkabı Gerçeği

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeliler?Elbette ki akla ilk gelen çözüm, topuklu ayakkabı giymek… Kısa boylu kadınların, zarif stiletto ayakkabılar eşliğinde, şık elbiseler giymeleri, onları olduklarından çok daha zarif ve ihtişamlı yapmaya yetecektir. Kimi zaman platform topuklu ayakkabılar da sizin için çare olabilir. Burada önemli olan nokta ise, en uygun ve en rahat seçenekleri değerlendirmenizdir.

2) Boyuna Çizgili Elbise Konusu Önemli

Boyuna çizgili elbise giymek aslında bir nevi illüzyondur. Boyuna çizgilerin uzun ve sonsuz görüntüsünden faydalanmak kısa boylu kadınları olduğundan daha uzun göstermektedir. Bu elbisenin nasıl işe yaradığını düşünmek için, enine çizgili elbiselerin sizi nasıl olduğunuzdan daha geniş gösterdiğini düşünmeniz yeterli olacaktır. Bu durumun tam tersini uygulamak için, boyuna çizgili elbiselerden bir kombin oluşturmanız sizin için faydalı olacaktır.

3) Renk Seçimi

Kısa boylu kadınların elbise seçimlerinde renk tercihleri de kritik bir önem taşımaktadır. Özellikle tek renk elbiselerin boyu kesintiye uğratmaması, doğrudan işinize yarayacak en önemli püf noktalardan birisidir. Elbisenin bütünlüğünü ikiye bölen, bel altı ve bel üstü olarak görünümünüzde kesinti yaratan kıyafetlerden uzak durun. Bu elbiseler sizi olduğunuzdan daha kısa olarak gösterecektir.

4) Omuza Doğru Çıkan Kıyafetler Sizin İçin Avantaj

Kumaşın yukarılarda başlaması, elbisenin kişiyi daha uzun göstermesine yol açar. Özellikle straplez tipi elbiselerin görüntü açısından kısa boylu kadınlarda handikap oluşturduğu bilindiği için, doğrudan omuza doğru çıkan elbiseleri değerlendirmeniz daha hoş olacaktır.

Şimdi elbise dolabınızı karşınıza alın ve kıyafetlerinize bir göz atın. Yukarıdaki tavsiyelere uymayan kıyafetlerinizden kurtulun ve bu tüyolara uygun kıyafetler sayesinde daha farklı bir hava ile kendinizi gösterme şansını yakalayın.
Kaynakça:
trend.mynet.com/kisa-boylu-kadinlar-icin-kiyafet-ipuclari-1035234

Yazar:Gökçe Cömert

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku