Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

İnce Telli Saçlar İçin Evde Hazırlanabilecek Doğal Maske Uygulaması

0 1.097

Kadınların saçlarına verdiği değer ve önem son derece fazladır. Kadının güzelliğini, görüntüsünü, albenisini tamamlayan saçları, her daim bakımlı ve güzel görünmek zorunda gibi hissedildiğinden, kadınlar saçları konusunda son derece titizdir. Bu güzellik, kimi saç tipleri için daha kolay bir şekilde sağlanırken, kimi saçlar ise biraz daha dikkat istemektedir. İnce telli saçlara sahip olan kadınlar, bu konuda daha dikkatli olması gereken grupta yer alırlar.

İnce Telli Saçlar İçin Evde Hazırlanabilecek Doğal Maske Uygulamasıİnce telli saçlar, her ne kadar şekil alma konusunda daha kolay bir yapıya sahip olsa da, güçsüz görünme ve yağlanma sorunlarını bünyesinde barındırır. Özellikle gün aşırı yağlanma durumu, ince telli saçlara sahip kadınların en büyük kabusu olmaktadır. Sadece yağlı görüntü nedeni ile değil, zayıf ve bakımsız görüntü de ince telli saçlar için büyük bir sorun teşkil eder. Bu noktada ise doğru bir bakım uygulaması, hem sağlık açısından, hem de estetik açıdan çoğu sorunu çözebilecek niteliktedir.

İnce telli saçları saçlandırabilecek ve evde de kolaylıkla yapılabilecek maskeler, ince teli saçlara sahip kadınların kurtarıcı gibi olabilmektedir. Evde kolaylıkla yapılabilecek ve hemen herkesin saçına uyum sağlayabilecek aşağıdaki maske, hem gereken malzemelerin bulunma kolaylığı hem yapılışı hem de saçlara uygulanışı oldukça pratiktir.

Maskenin Yapılışı ve Uygulanışı

İnce Telli Saçlar İçin Evde Hazırlanabilecek Doğal Maske Uygulamasıİnce telli saçlar için pratik maske yapabilmek adına gerekli olan malzemeler 1 yemek kaşığı menekşe yağı, 1 tatlı kaşığı susam yağı, 1 yemek kaşığı elma sirkesi, 1 tatlı kaşığı kekik yağı, 1 tatlı kaşığı hint yağı, 1 tatlı kaşığı lavanta yağı, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve 1 tatlı kaşığı kuru mayadır.

Bu maskeyi hazırlamak için, yukarıda sayılan 8 farklı malzeme, tek bir kapta birbirine karıştırılmalıdır. Tamamen homojen ve düzgün bir karışım elde edilene kadar karıştırma işlemi sürdürülmesi en önemli püf noktalardan birisidir.

Saça uygulama ise, saçın uçları ya da dipleri fark etmeksizin tüm saça olacak şekilde olmalıdır. Güzelce saç tellerine sürülen bu karışım, saçta 2 saat kadar bekletilmeli ve daha sonrasında da iyice durulanmalıdır.

Bu maskenin haftada 1 defa uygulanması bile, 2 – 3 ay içinde oldukça güçlü ve bakımlı saç telleri elde etmenizi, hatta saç tellerinizin kalınlaşmasını sağlayacaktır.

Kaynakça:
ciltvemakyaj.com/ince-telli-saclar-icin-evde-sac-bakimi/

Yazar:Gökçe Cömert

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku