Tema Vakfı Nedir? Faaliyetleri Nelerdir?

Ülkemizde birçok etkinliğe ve organizasyona sahiplik eden bir kuruluş.

Türkiye Erozyonla Mücadele ve Ağaçlandırma Vakfı adı ile 11 eylül 1992 tarihindeHayrettin KARACA ve Nihat GÖKYİĞİT tarafından kurulmuştur.

Bu vakıfın misyonu;topraktan gelen toplumsal barış üzerine toprağı kullanmak ve ona değer vermektir. Tema vakfına destekte bulunabilir ve faaliyetlerine kolayca katılabilirsiniz. Ülke çapında birçok alanda fidan dikimine öncülük etmiş ve güzel işler başarmış olanbu kuruluş faaliyetlerine hali hazırda devam etmektedir.


Bu kuruluşa destek olmak için neler yapabiliriz?

*İlk olarak Genç Tema gönüllüsü olabilir ve bunun yanı sıra üye toplayabilirsiniz
*Toplumsal bilinci geliştirme faaliyetlerine ve etkinliklerine katılabilirsiniz
*Tema gönüllü eğitmeni olarak,seminerlere katılabilirsiniz
*Tema vakfının yayınlarını edinerek okuyup bilgi sahibi olabilirsiniz…

Ülkemizin en büyük sorunlarından birisi aslında toprağı gerektiği gibikullanamamak ve aksine olumsuz yönde kullanmak. Tema vakfı bu noktada çalışmalarını hızlandırıyor ve doğaya bunun yanı sıra toprağagerektiği önemi vermek için çalışıyor. Genç Tema hareketi ile birçok faaliyet ve etkinliklere öncülük ediyor. Tema vakfının ilk hedefleri okullara,bireylere,büyüklere ve aklınıza gelebilecekher kesime açıkçası dünyaya toprak erozyonunun nedenlerinive nasıl önleyebileceklerini anlatmak ve bu konuda insanları aydınlatmak olarakbelirlenmiştir.

Tema vakfı bu mücadeleyi ikinci bir istiklal savaşı olarak değerlendiriyor ve halkın bilinçlenmesiadına gerekirse bu şekilde savaşacaklarını belirtiyorlar. Türkiye çöl olmasın sloganıyla birçok defa karşımıza çıkan bu kuruluşuzun zamandır faaliyetlerini yürütüyor genç,yaşlı demeden ekiplerine katılacak duyarlı ve bilinçli insanlar arıyorlar.

Yazar: Ali ERSOY

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar