Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Tema Vakfı Nedir? Faaliyetleri Nelerdir?

0 407

Tema Vakfı Nedir? Faaliyetleri Nelerdir?Ülkemizde birçok etkinliğe ve organizasyona sahiplik eden bir kuruluş.

Türkiye Erozyonla Mücadele ve Ağaçlandırma Vakfı adı ile 11 eylül 1992 tarihinde Hayrettin KARACA ve Nihat GÖKYİĞİT tarafından kurulmuştur.

Tema Vakfı Nedir? Faaliyetleri Nelerdir?Bu vakıfın misyonu; topraktan gelen toplumsal barış üzerine toprağı kullanmak ve ona değer vermektir. Tema vakfına destekte bulunabilir ve faaliyetlerine kolayca katılabilirsiniz. Ülke çapında birçok alanda fidan dikimine öncülük etmiş ve güzel işler başarmış olan bu kuruluş faaliyetlerine hali hazırda devam etmektedir.


Bu kuruluşa destek olmak için neler yapabiliriz?

*İlk olarak Genç Tema gönüllüsü olabilir ve bunun yanı sıra üye toplayabilirsiniz
*Toplumsal bilinci geliştirme faaliyetlerine ve etkinliklerine katılabilirsiniz
Tema Vakfı Nedir? Faaliyetleri Nelerdir?*Tema gönüllü eğitmeni olarak,seminerlere katılabilirsiniz
*Tema vakfının yayınlarını edinerek okuyup bilgi sahibi olabilirsiniz…

Ülkemizin en büyük sorunlarından birisi aslında toprağı gerektiği gibi kullanamamak ve aksine olumsuz yönde kullanmak. Tema vakfı bu noktada çalışmalarını hızlandırıyor ve doğaya bunun yanı sıra toprağa gerektiği önemi vermek için çalışıyor. Genç Tema hareketi ile birçok faaliyet ve etkinliklere öncülük ediyor. Tema vakfının ilk hedefleri okullara,bireylere,büyüklere ve aklınıza gelebilecek her kesime açıkçası dünyaya toprak erozyonunun nedenlerini ve nasıl önleyebileceklerini anlatmak ve bu konuda insanları aydınlatmak olarak belirlenmiştir.

Tema Vakfı Nedir? Faaliyetleri Nelerdir?

Tema vakfı bu mücadeleyi ikinci bir istiklal savaşı olarak değerlendiriyor ve halkın bilinçlenmesi adına gerekirse bu şekilde savaşacaklarını belirtiyorlar. Türkiye çöl olmasın sloganıyla birçok defa karşımıza çıkan bu kuruluş uzun zamandır faaliyetlerini yürütüyor genç,yaşlı demeden ekiplerine katılacak duyarlı ve bilinçli insanlar arıyorlar.

Yazar: Ali ERSOY

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.