Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Vural Çelik Kimdir?

0 481

18 Mart 1973 yılı Ankara doğumlu sanatçı Vural Çelik, aslen Ordulu’dur. Ortaokul ve lise çağında çeşitli taklitler yapmaktaydı ve taklitleri herkes tarafından sevilirdi. Ortaokul ve lise çağında sevilen öğrencilerden biridir. 1989 yılında Levent Kırca Tiyatrosu’na ait oyuncu ilanına başvurmuş ve kabul edilmiştir.

Levent Kırca Tiyatrosu sonrasında Yasemin Yalçın Tiyatrosu’ na geçmiştir. Yasemin Yalçın Tiyatrosu’nda Selahattin Taşdöğen’in yardımcılığını yapmıştır. Bu görevini yaparken Necati Akpınar ile tanışmış ve bu sayede organizatörlüğü öğrenmeye başlamıştır.

7991_14Bir süre organizatörlük işini öğrenen sanatçı Vural Çelik, Yılmaz Erdoğan ile tanışarak BKM oyuncusu olarak çalışmıştır. Avrupa Yakası dizisinde rol alarak Kubilay Peynircioğlu ve Gülenay Peynircioğlu karakterlerini canlandırmış ve oynamıştır. Şuan da Seksenler dizisinde rol almaktadır.

Sanatçı tiyatro ve dizilerde rol alarak sevilen bir sanatçı olmuştur. Tiyatroya küçük yaşta başlayan Vural Çelik, oynadığı dizilerde ki başarısından da sıkça söz ettirmiştir.

Vural Çelik’ in rol aldığı tiyatro oyunları;

Bana Bir Şeyhler Oluyor
Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü

Sanatçı Vural Çelik rol aldığı sinema filmleri;

1998 yılında Her Şey Çok Güzel Olacak
2003 yılında G.O.R.A
2005 yılında Organize İşler
2007 yılında Bayrampaşa: Ben Fazla Kalmayacağım
2010 yılında Beni de Götür

Sinema filmleri yanı sıra aslında dizileri aranılan yüzü olan Vural Çelik oynadığı karakterlerin çoğu komedi ağırlıklıdır. Başarılı bir komedi karakteri canlandıran sanatçı yaptığı her tipleme de sevilerek izlenmiştir.

Vural Çelik rol almış olduğu televizyon dizileri;

1995 yılında Bir Demet Tiyatro
2000 yılında Güneş Yanıkları
2004 yılı ve 2008 yılı arası Avrupa Yakası
2009 yılında Canını Sevdiğim İstanbul’u
2010 yılında Bana Bunlarla Gel
2011 yılında Nuri
2011 yılında Yahşi Cazibe
2012 yılı ve 2014 yılları arasında Seksenler dizilerinde rol almıştır. Hala Seksenler dizisinin sevilen oyuncularındandır.

Vural Çelik, oynadığı dizi ve filmler de her zaman aranılan isimlerden biri olmuştur. Rol almış olduğu karakterleri başarı ile oynamaktadır. Komedi alanında oynayan sanatçı uzun bir süre daha halkı gülümsetecektir.

Yazar:Ensar Türkoğlu

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku