Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Amfizem Nedir? Korunma Yolları Nelerdir ?

0 266

Amfizem Nedir? Korunma Yolları Nelerdir ?Amfizem bir solunum yolu hastalığıdır. Belirtileri ise nefes darlığı yaşama ve nefessizlik gibi belirtileridir. Amfizem yavaş yavaş boğulmaktır. Daha da açarsak akciğer’de bulunan küçük hava keseciklerinin zarar görerek daralmasından ortaya çıkan bir solunum hastalığıdır. Amfizem kanda ki karbondioksiti alıp oksijen transfer etme yeteneğinizin yavaşlaması, ilerleyen zamanlarda ise bu çalışımın durmasına da denilebilir.

Hastalığın en belirtici yönü, nefes darlığı ve nefes alamama gibi özellikleridir. Dar alanlarda oksijen yetersizliğinden dolayı, karbondioksitin oksijene çevrilememesidir. Ayrıca bu hastalık olan kişilerde, sık nefes almaktan dolayı da göğüs kafesi bir fıçı şeklini almaya başlar. Bu belirtileri olan kişilerin hemen bir sağlık kurulumuna solunum yolu ile ilgili branş uzmanına başvurmaları gerekmektedir.

Amfizem Nedir? Korunma Yolları Nelerdir ?Peki, nasıl korunabiliriz, nasıl bu hastalığın karşısına çıkabiliriz. Buna karşı en büyük etmen; Sigaradır. Sigara ve diğer zehirli toksin bulunan maddeler ciğerin çalışmasına engel olmaktadır. Eğer sizlerde de Amfizem belirtileri var ise kesinlikle sigaradan uzak durmanız gerekmektedir. Şifalı bitki olarak ta Acı Kırmızıbiber kesinlikle solunum yollarının temizlenmesine, akciğerde ki keselerin yenilenmesine ve temizlenmesine yardımcı olmaktadır. Yemekleriniz de bolca Acı kırmızıbiber ve Sığırkuyruğu bitkisini kullanmanız sizlere ileride başınıza gelebilecek herhangi bir solunum yolu hastalığından koruyacaktır.

Amfizem Nedir? Korunma Yolları Nelerdir ?Ayrıca bir diğer bu hastalıklara şifa gelen bitki ise çokça günlük hayatta kullandığımız ve tükettiğimiz Çaydır. Çaylardan söz açılmış iken bildiğimiz siyah yada yeşil çayın da altı çeşit ekspektoran maddenin yanı sıra, akciğerlerdeki balgam birikintisini söktüren teofilin adlı bir kimyasal içerdiğini de bilim insanları kanıtlamışlardır. Bunun içinde günde en az 1 Bardak çay tüketimi, Amfizem hastalığı için iyi gelecektir. Tabi ki bu çay tüketiminde çayın taze olmasına dikkat etmek gerekmektedir.

Yazar: Enes Eker

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.