Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Arı Sütü Nerelerde Kullanılır ?

0 304

Arı Sütü Nerelerde Kullanılır ?Arı sütü çok çeşitli hastalıklara deva olabilen ve çocukların gelişiminde çok önemli katkılara sahip olan gerçek bir doğa mucizesidir. Arı sütü gelişme çağında olan çocukların bedensel ve zihinsel gelişimlerine sunacağı katkı bir yaşam boyu olumlu neticelerinin görüleceği bir şans olarak nitelendirilmelidir.

Arı sütünün faydaları o denli fazladır ki hamile kalamayan kadınların arı sütü kullanımı sonrasında gebe kalma oranlarındaki artış yapılan bilimsel araştırmalar sonucu kanıtlanmış durumdadır. Şeker hastalı olan kişilerin düzenli ve kontrollü kullanımları sonucunda insülin kullanımı oranını azalttıkları görülür. İlerleyen yaşlarda oluşabilecek kemik erimesi sorunlarının giderilmesini sağlayan arı sütü kemik dokusunu koruyan ve geliştiren bir yapıya sahiptir. Yaşlanmaya karşı koruyucu olan arı sütü yaşlanma etkilerini azaltır.

Kalp ve damar hastalıklarının tedavisinde kullanılan arı sütü kanı inceltici özelliği sayesinde kan dolaşımını hızlandırır. Yüksek tansiyonun kontrol edilmesini sağlar. Bedensel ve zihinsel yorgunluğun giderilmesine katkı sağlar. Tiroid bezinin düzenli çalışmasını sağlayan arı sütü romatizmaya bağlı hastalıklarda karaciğer yağlanmalarında cinsel isteksizlik ve iktidarsızlıkta nefes darlığı yaşayanlarda bronşit hastalarında kullanımı tavsiye edilen ve iyileştirici katkıları olan bir besin olarak tavsiye edilir. Kadınların regli dönemlerinde adetten kesilme dönemlerinde erkeklerin andrapoz dönemlerinde sıkıntıların giderilmesine yardımcı olur.

Yazar: Enes Eker

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.