Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Blog Yazmanın Yararları Nelerdir?

3 90

Blog Yazmanın Yararları Nelerdir?

Okul hayatımıza ilk başladığımız yıllardan beridir öğretmenlerimiz bizlere günlük yazmamızı tavsiye ederdi. Çünkü kendimizi ifade etmemizde ve kalemimizin kuvvetli olmasında günlük yazmanın önemi büyüktür. Gelişen teknoloji ile birlikte günlükler de biraz değişikliğe uğrayarak internet dünyasına taşındı.Bugün hemen hemen her konuda internet günlüğü bulmak zor olmasa gerek. Peki bir blog yazmanın ne derece önemi var? Blog yazmak bize ne kazandırır?

1)Bilginizi artırır
Bir blogunuz var ve burada ziyaretçilerinizi belirlediğiniz konunda bilgilendirmek istiyorsunuz.Bunun için iyi bir araştırma yapıp konuyu öncelikli olarak sizin iyi bir şekilde bilmeniz gerekecek.Ve bildiklerinizi okuyuculara aktardığınızda bildiğiniz konuyu pekiştirerek hafızanızda kalıcı olmasını sağlayacaksınız.Her yazdığınız yeni yazı bilgi dağarcığınızı artıracaktır.Yazdığınız şey artık tamamen sizin malınız olacak ve insanlar yeni bir şey öğrendiğinde adres olarak sizin sitenizi hatırlayacaktır.

2)İyi bir yazar olmanızı sağlar
Sanırım çoğu şair ve yazar mutlaka hayatının bir kısmında günlük yazmıştır.Siz de blogunuzda yazarak biraz günlük kullanım dilinden kurtulup daha özene bezene hazırlanmış kelimeleri bilgi dağarcığınıza ekleyeceksiniz.Ayrıca bildiğiniz şeyleri karşınızdaki insanlara daha etkili bir şekilde aktararak ifade gücünüzü artırmış olacaksınız.

3)Güçlü bir ağa sahip olursunuz
Bilgilerinizi okuyucularınızla paylaşarak günden güne daha fazla okuyucuya hitap edeceksiniz.Beğenilen bir yazar olduğunuzda takipçi sayınız günden güne artacak ve internet aleminde güçlü bir takipçi potansiyeline sahip olacaksınız.

4)Kendi işinizin patronusunuzdur
Bu yazımı okuyanların kaçta kaçı kendi işinde çalışıyor bilmiyorum ama benim gibi özel sektörde çalışıyorsanız kendi işinizin olmasının ne kadar önemli olduğunu biliyorsunuzdur.İşte bu noktada kendi blogunuzu istediğiniz gibi hazırlayıp istediğiniz gibi yazabileceksiniz.İstediğiniz saatte istediğiniz yerden yazmanın keyfini sürün.

5)Para Kazandırır
Ve sanırım en tatlısı da bu olsa gerek.Yaptığınız çalışmaların maddi olarak sonuçlarını almak sanırım sizi daha da başarılı olmak için hırslandıracaktır.İyi bir ziyaretçi trafiğini yakalayıp para kazanmaya başladıkça bu işin keyfini süreceksiniz.

Blog yazmanın başka faydaları vardır elbet. Aklınıza gelen faydaları bizimle paylaşmak istemez misiniz?

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku