Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Dünyanın En Pahalı Cep Telefonları

34 898

Dünyanın en pahalı cep telefonlarına bir göz atalım:

1) Goldvish ( 540,540):

goldvish_1.jpg

Üzeri tamamen 120 karat elmaslarla kaplanmış olan telefon, milyon dolar mertebesinde bir fiyat etiketine sahip. Cihazın 25.000$’lık 18 ayar altın kaplama versiyonu da bulunuyor fakat onun pek bir önemi yok. Guiness Rekorlar Kitabına bile dünyanın en pahalı cep telefonu olarak girmeyi başaran cihaz, sadece parasını koymak için yer bulamayacak kadar zengin olanları hedefliyor. İşte Bill Gates falan alır kullanır yani, düşse bile birşey olmaz.

2. Vertu Signature Cobra ( 167,567):

6.jpg

Ünlü Fransız kuyumcusu Boucheron tarafından tasarlanan telefonun üzerinde 2 tane zümrütten yılan gözü ve 439 tane yakut bulunmakta. Görenleri ilk bakışta etkileyen ve sradışı çizgileri bulunan cihaz, her ne kadar alımlı ve vahşi gözükse de cep yakacak cinsten.

3. Sony Ericsson Black Diamond ( 162,162):

black-diamond.jpg

Sony Ericcson’un bu tarz ürünlere bulaştığına aslında pek inanmak istemiyorum fakat ne yazık ki doğru. Gerçekten zarif ve kalite bir tasarıma sahip olan cihaz Sony tarafından sadece özel müşterilerine verilmek üzere sınırlı sayıda üretilmiş. Böyle bir telefona sahip olmak çok havalı olurdu gerçekten. Üstünden gözümü ayıramıyorum çok beğendim, ne diyim tebrikler Sony-Ericsson.
4. Vertu Diamond ($88,000):

41.jpg

Yine Vertu’nun tasarladığı Vertu Diamond 88.000$’lık fiyatı ile 4. sırada. Bu telefona sadece ilk 200 alıcı sahip olabilecek. Platin bir gövde etrafına kaplanmış elmaslar ile gerçekten çok hoş bir tasarım olmuş. Bu telefonun sahibi dostları arasında epeyce bir böbürleneceğe benziyor.

5. Nokia E90 ($80.000):

peter-a-e901.jpg

Nokia hiçbir kullanıcı grubunu es geçmiyor ve tipik kasa renklerine sahip ürünlerle konfor hissedemeyen kullanıcılar için süslü telefonlar üretmeye devam ediyor. Nokia E90′nın üzerinde tam tamına 408 adet elmas taşı ve 18 karat beyaz altından oluşan süsleme yer alıyor. Yurtdışında 80.000$ fiyat ile piyasaya çıkacak olan ürünün, sadece çok özel kullanıcıları hedef aldığı son derece açık.

6. Motorola V220 Special Edition ($51,800):

Avustralyalı tasarımcı Peter Aloisson tarafından standart V220’nin üzerine 1200 adet elmas yerleştirilmiş ve klavyesi tamamen 18 ayar altın kaplama olarak üretilmiş. Motorola tarafından cihazın sadece futbolculara ve film yıldızlarına uygun olduğu yönünde bir açıklama gelmiş. Tabi 50 bin doları bir telefon için çat diye verebilecek çok fazla kişi olamaz herhalde.

Biraz “zenginin malı züğürdün çenesini yorar” gibi oldu ama yine de bilgilenmek iyidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.