Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

En Ucuz Köpek Türleri

0 5.550

En Ucuz Köpek TürleriKöpekler sadık, sevecen ve insanın en iyi arkadaşlarıdır. Makul fiyatlı köpekler listesini, köpeklerinde bir canlı olduğunu unutmamanız ve sırf eğlence için sahiplenmek yerine, bu sevimli insan canlısı dostlarımızı sevginize ortak etmeniz ümidiyle sizler için derledik.

En Ucuz Köpek TürleriPlott Hound
En ucuz köpek ırklarından biri olan Plot Hound ve aynı zamanda en görkemli ırklardan biridir. Bu köpeklerin tüyleri siyah ve kahverengi olmak üzere iki çeşit olup, ortalama fiyatı 300 ila 500 dolar arası değişmektedir. İyi bir dost, zeki ve dürüst bir köpek olan bu türün, büyük cesareti, büyük direnci ile sahiplerini kendilerine hayran bıraktırıyor. İyi biz iz sürücü olan bu köpek türü, özellikle avcılıkta kullanılmaktadır.

En Ucuz Köpek TürleriKara Ağız Eğrisi
Sonraki en ucuz köpek ırklarından biri olan The Black Mouth Cur(Kara Ağız Eğrisi
)’dir. Özellikle çocuklarla iyi bir bağ kuran bu tür, birçok renkte olup, kırmızı, sarı, siyah, kahverengi çeşitleri vardır. Siyah burnundan ismini alan bu köpek türünün ortalama fiyatı ise 500 ila 600 dolar arasındadır.

En Ucuz Köpek TürleriAidi
En ucuz köpek ırkı arasında, koyun ve keçi sürülerini korumak için genellikle çiftlik hayvanları koruyucusu olarak kullanılan Aidi’yi yer almaktadır. Bu sevimli köpek, bol saçlı ve siyah olup, kahverengi ve beyaz çeşitleri de bulunmaktadır. Ayrıca farklı renk tonlarında lekeler barındırmaktadır. Fiyatı yaklaşık 400 ve 500 dolar arasında olup, sevimli, sadık ve katılımcı bir evcil hayvandır. Ayrıca, enerjik, son derece koruyucu ve olağanüstü bir bekçi görevini de üstlenebilir.

En Ucuz Köpek TürleriDachshund
Uzun gövdeli, kısa dişli bir yapıya sahip olan bu köpek türü Dachshund veya Wiener-Dog olarak adlandırılmaktadır. Bu köpeğin renkleri siyahtan kahverengiye doğru değişmekte olup, fiyatı genellikle yaklaşık 400 dolar civarındadır. Eğlenceli, inatçı, cesur ve çok akıllı olduğu bilinmektedir.

Miniature Pinscher
Minyatür Pinscher, Almanya‘nın doğusunda bulunan küçük bir köpek ırkıdır. En ucuz köpek ırklarından biri olan bu türün fiyatı genellikle 500 dolardır. Bu küçük köpekler korkusuz, enerjik ve koruyucudur fakat ucuz köpek ırklarından biri olmasına rağmen, cilt hastalıklarının çok sık görülmesinden dolayı özenle bakılması gerekmektedir.

En Ucuz Köpek TürleriPekingense
Pekingense, bağımsız, zarif ve bazen kibirli olarak bilinen bu köpek türünün, istedikleri her şeyi yapabilecekleri düşünülmektedir. Bu sevimli köpekleri fiyatı ise 550 dolar civarında olup, yabancı insanlara karşı çok agresif tavır sergiledikleri bilinmektedir. Ancak sahiplerine karşı oldukça sevecen ve dost canlısıdır. Bununla birlikte, en ucuz köpek cinslerinden biri olmasına rağmen, gözlerinde sürekli tahrişe neden olan katarakt ile sıklıkla karşılaşılmaktadır, bu yüzden özverili bir şekilde bakılmalıdır.

En Ucuz Köpek TürleriPapillon
Sırada ki listemizde, en ucuz köpek ırkları arasında başka bir tür olan Papillon ya da Continental Toy Spaniel olarak bilinen sevecen, dost canlısı olan bu sevimli hayvanlar yer almaktadır. Bu sevimli köpek türlerinin kulakları, kelebeklere benzer ve genellikle siyah veya beyaz türleri bulunmaktadır . Fiyatları 500 ila 600 dolar civarındadır.

En Ucuz Köpek TürleriParson Russell Terrier
Parson Russell Terrier, çoğu zaman Jack Russell ile karıştırılmakla birlikte bacakları hariç hemen hemen tüm özellikleri aynıdır. Fiyatı ise 500 ila 600 dolar arasında değişmektedir. Rengi kahverengi veya siyah lekeler üzerine tamamen beyaz olarak değişmekte olup, eğlenceli, dost canlısı ve atletik yapıya sahiptir. En ucuz köpek ırklarından biri olmanın yanı sıra çok enerjik olup oldukça akıllı türlerdir.

En Ucuz Köpek TürleriAustrian Black and Tan Hound
Bu köpek türü, avcı köpekleri gibi iz sürebilmektedir . Çok büyük olmamakla birlikte koyu kahverengi bir renge sahiptir. Fiyatı 400 ila 600 dolar arasında değişen bu köpek türü, canlı, itaatkar, sadık ve uysaldır. Bir olumsuzluk halinde izcilik özelliğinden dolayı havlayarak sahibine sinyal verir.

En Ucuz Köpek TürleriField Spaniel
İngiltere doğumlu ipeksi saçları olan, orta boylu bu köpek ırkının, siyah, kahverengi türleri olup, uysal, hassas, sevecen ve bağımsız olma özellikleri ile sahibine kendini hayran bırakmaktadır. Tahmini fiyatı yaklaşık 750 dolar civarıdır.

Dünyada 100’den fazla köpek türü bulunmakta olup, bu insan canlısı varlıkların en ucuz veya en pahalı olması mühim değildir, mühim olan bizim bu hayvanları ne kadar kazandığımızdır.

Yazar:Meltem Yıldırım

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku