Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Gigabyte GA-EX58-Extreme Anakart

0 353

motherboarGigabyte’ın X58 yongasını taşıyan extreme ana kartını gelin hep birlikte yakından tanımaya çalışalım;

Bu anakart Intel Core i7 işlemciler için hazırlanmış bir anakart, LGA1366 soket yapılı, ATX olarak üretilmiş olan bu anakart Gigabyte’ın en yeni modellerinden. 6 adet DDR3 DIMM slot yapısına sahip ayrıca triple channel yapısınada sahip, 3 yollu SLI ve CrossfireX teknolojilerini de destekliyor. 64 bit işletim sistemi sayesinde bu anakartla 24gb kapasiteli bir bellek konfigrasyonunada sahip olacaksınız. Bu anakarta 10 adet SATA, 12 adet USB, 3 adet IEEE 1394a giriş ve çıkış slotları mevcut olmakla beraber 8 kanallı ses kartı da bu anakartla tümleşik olarak gelmekte, belirtmek gerekirse 8 kanallı ses kartının olması muazam bir detay, Buda bize müzik dosyalarımızdan çok iyi verim elde edeceğimizi göstermekte.

Yeri gelmişken Gigabyte’ın ultra dayanıklı ürünlerinden biri olduğunuda söylemeden geçmeyelim, Çünki bu anakart Ultra Durable 3 Teknology yapısına sahip bir anakart.
Ayırt edici özeliklerine ekleme yapacak ve belirtecek olursak; Çift biosa, Dolby Home Theatre ses sistemine, Blu-ray desteğine, Dinamik ejerji tasarruf özelliğinede sahip.

Gigabyte soğutma işinide iyi düşünmüşe benziyor bu anakartındada 57 gram bakır soğutucu kullanmış, PCB çok düşük içdirence sahip. İç direnç %50 oranında azaltılmış.
Bu anakarta ülkemizde yaklaşık 700TL ile sahip olabilirsiniz.

Donanım İnceleme ve Araştırma Uzmanı
Ebubekir Yaman

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.