Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

GTA V Çıkış Tarihi,Sistem Gereksinimleri ve Oyun Özellikleri

6 338

4382_1

Grand Theft Auto V(GTA V); 17 Eylülde, PS ve Xbox için piyasaya sürelecek. Peki GTA hayranlarını ne beklemekte? Şimdi bundan bahsedelim.
Öncelikle oyun GTA San Andreastaki gibi Los Angeles şehrinde geçecek.Fakat ayrıntılar ve grafikler fazlasıyla tatminkar olacak.Harita San Andreasa nazaran 2-3 kat daha büyük olacak ve grafikler gerçeği aratmayacak.

4382_4Bunların yanında oyunun içeriği de bir hayli zengin. Serinin diğer oyunlarına nazaran, oyuncuların özgürlükleri daha geniş.Bina alım-satımı,borsa,hisse satın alma gibi günlük hayattaki birçok şeyi oyuncular sanal ortamda gerçekleştirebilecekler. GTA V multiplayer (çoklu oyuncu) özelliğine de sahip olacak. Böylece oyuncular bu sanal hayatı beraber yaşayabilecekler. Bunlar bir yaran Rockstar Games oyunu o kadar ciddiye alıyor ki,seslendirmeler için gerçek çete üyelerinin seslerini kullanıyor.Yapımcılar oyun seslerinin gerçekten uzak veya gerçeğin arkasında kalmasını istememeleri.Bunun için özel birini görevlendiren yapımcılar eski çete üyelerini bu iş için kullanacak.

4382_6GTA V 17 Eylülde konsollar için piyasaya sürülecek. Fakat pc için çıkış tarihi henüz belirtilmedi.Ama pc için minimum sistem gereksinimleri şunlar:

GTA V Sistem Gereksinimleri:
– İşletim Sistemi: Windows 7 64bit
– İşlemci: İntel i3/i5/i7 veya dört çekirdekli AMD FX Serisi
– Bellek: 4 GB veya üzeri
Sabit Disk Boş Alan: 30 – 35 GB
– Ekran Kartı: Nvidia GTX 460 ve üzeri veya AMD HD 6800 ve üzeri (256 bit Ekran Kartı ) Shader Model 4.0 ve üzeri, DirectX 10 ve üzeri destekli
– Ses Kartı: DirectX 9.0 Uyumlu ses kartı
– DVD Sürücü

GTA severler için müthiş bir oyun olmasına rağmen, eski bilgisayarları çöpe attıracak türden bir oyun. Çoğu oyuncuya sistemlerini yeniletecek gibi duruyor.

Kaynakça:
http://tr.wikipedia.org/wiki/Grand_Theft_Auto_V

Yazar:Hasan Can Bozkurt

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.