Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Karbonat ile Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

0 271

Karbonatın saç ve vücut için ve karbonatın saç bakımına pek çok faydası bulunur. Bu faydalarından en çok göze çarpanı ise saçlar olmaktadır. Kadınlar ya da erkekler için en önemli şeylerden biri elbette ki saçlardır. Saçların sağlıklı ve bakımlı görünmesi insanın tüm havasını değiştirip çok daha güzel görünmesini sağlar. Dökülen, cansız ve sağlıksız saçlar için karbonat ilaç gibi bir yöntem olacaktır. Karbonat daha çok hamur işlerinde kullanıldığı için saç üzerindeki faydaları pek bilinmez. Fakat araştırıp saç üzerindeki inanılmaz faydaları öğrenildikten sonra herkes saç bakımı için karbonat kürlerini kullanmaya başlar. Saç bakımında özellikle saç dökülmesine çok iyi geldiği bilinir. Bu sebeple aşırı bir saç dökülmesi yaşayan kişilerin mutlaka karbonat kullanması gerekir. Karbonatın en rahat ve en etkili kullanım şekli genellikle şampuana karıştırarak yapılmasıdır. Şampuan şişesinin büyüklüğüne göre bir yemek kaşığı ile 2 yemek kaşığı arasında karbonat konulmadı gerekir. Şampuan şişesine karbonat konulduktan sonra iyice karıştırıp, karbonatın homojen bir şekilde dağıtılması sağlanır.

Karbonatın Saça Faydaları

İnsanlar daha çok evde yapılabilecek yöntemler ile saçlarını güçlendirmeye ve daha canlı bir görünüm yakalamaya çalışırlar. Bu sebeple büyük bir araştırmaya girerler. En ideal saç bakımı kürleri karbonhidrat ile yapılır. Karbonatın en iyi geldiği şey saç derisini derinlemesine temizlemesidir. Özellikle saç derisi problemleri yapan kişilere çok iyi gelen bir saç bakım yöntemidir. Saça diğer bir faydası ise saç derisinin kirli olmasından dolayı oluşabilecek kötü kokuları engelleme özelliğine sahiptir. Saçları sık sık yağlanan kişilerin karbonat kürleri kullanması şeklinde saçın ph değerini düzenleyerek, saçların yağlanmasını en aza indirmeye çalışılır. Aynı zamanda saç derisinde oluşabilecek kepek problemlerini de ortadan kaldırır. Bunlara ek olarak saça doğal bir ışıltı sağlar. Saç rengini açmak isteyen kişiler için de en ideal yöntem olacaktır. Karbonatın saça faydaları çok fazladır. Saçları ile ilgili problem yaşayan kişilerin mutlaka karbonat kürleri kullanması gerekir. Oldukça önemli ve yararlı bir saç bakımı sağlar. Aynı zamanda saç dökülmesi problemlerinin de bir numaralı ilacı karbonat ile yapılan kürler olur. Karbonatı düzenli bir şekilde kullandıktan sonra saçta güçlenme, dökülmede durma ve daha canlı görünen saçlara ulaşmak mümkündür.

Saç Bakımında Karbonatın KullanılmasıKarbonat ile Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

En pratik ve etkili yöntemlerinden biri karbonatı şampuan içerisine koyarak bu şekilde her duşta kullanmaktır. Bu şekilde saçın hem dökülmesi dururken hem de günlük bakımı tamamlanmış olur. Diğer bir yöntem ise karbonat ile tonikler ya da kürler hazırlamak şeklinde olacaktır. Şampuanın içerisine katılmadan önce mutlaka karbonatın su ile hamur haline getirilmesi gerekir. Bu işlem bittikten sonra şampuanın içerisine katılması gerekir. Fakat eklerken bir anda hepsini dökmek homojen bir karışım olmamasına sebep olur. Karbonatı şampuanın içerisine yavaş yavaş ilave etmek gerekir. Saç için karbonat kürleri de bu şekilde hazırlanır. Üç tatlı kaşığı karbonatın içerisine biraz su eklenir. Daha sonra ise saçları ıslatarak bu kürü diplerden başlayarak uçlara doğru uygulamak gerekir. Uygulanan bu kür yaklaşık 10 ile 15 dakika arasında bekletilmelidir. Bekletilme işlemi tamamladıktan sonra ise temiz su ile durulamak lazım. Bu şekilde sürekli karbonat bakımı yapıldıktan sonra saçlarda sık sık yağlanma problemi ortadan kalkacaktır.

Kaynakça:
https://www.mavikadin.com/karbonatin-saca-faydalari-karbonat-sac-cikarir-mi-saca-iyi-gelirmi

Yazar: Can Baskın

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.