Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Lena Headey Game Of Thrones Karakteri Cersei Kimdir ?

0 604

Lena Headey Game Of Thrones Karakteri Cersei Kimdir ?ABD televizyon kanalı HBO’da oynayan Game of Thrones adlı televizyon dizisi, George R. R. Martin’in epik serisi Buz ve Ateşin şarkısı adlı romanından uyarlanmıştır. Televizyon tarihine damgasını vuran ve sekizinci sezonunun çekilmesi onaylanan dizide birbirinden ilginç karakterler göz doldurmakta, bu dizinin seyredilmesinde en büyük etkenlerden biri olmaktadır. Bu karakterlerden biri şüphesiz, Cersei Lannister karakteridir. Cersei Lannister, Yedi Krallık’ın kraliçesi, Tywin Lannister ve Joanna Lannister’ın en büyük çocuğu ve kardeşi ile ensest ilişki yaşayan, bu ilişkiden ise çocukları olan ve İngiliz aktris Lena Headey tarafından başarıyla canlandırılan dizinin baş karakterlerindendir.
Lena Headey, zalim ve hırstan gözü dönmüş, aynı zamanda iflah olmaz bir narsis olan Cercei karakterini canlandırmadan evvel yapmış olduğu filmler ve televizyon dizileriyle de kendini tanıtmış, son derece başarılı bir yıldızdır.

Lena Headey, Polis bir baba,(John Headey) ve ev hanımı bir annenin( Sue Headey) 3 Ekim 1973 yılında Bermuda-Hamilton da doğan çocukları ve İngiliz film ve dizi oyuncusudur. Babasının görevi gereği Bermuda da doğan ve 5 yaşına dek orada yaşayan Lena Headey, babasının görevi bitince İngiltere’ye taşındı ve orada hayatına devam etti.
Gençlik yıllarında kendini tam bir isyankâr olarak niteleyen Headey, oyuncu olmadan önce kuaför olmak istediğini hatta bu konuyla ilgili çeşitli girişimleri olduğunu söylemekle beraber, film ve müzik sevgisi ağır basınca, Shelley College’da oyunculuk dersi almaya başlamıştır. 17 yaşında, Londra’da, Royal National Tiyatroda, bir okul gösterisinde, bir cast ajansı tarafından keşfedilince, 1992 yılı yapımı Waterland filminde oyunculuk kariyerine başlamıştır.
Genç Lena Headey 1992 yılı yapımı ilk filminde, Jeremy Irons’ın karısının gençlik halini canlandırdı. Son derece başarılı bulunduğu, ‘Genç Marry’ rolüyle sektörün ilgisini çekti. Bu filmden sonra, Remains of the day, Century, Jungle book, Face, Mrs Dollaway, adlı filmlerde oynasa da adını en çok duyurmaya başladığı filmler, başrolünü, John Malkovich ile paylaştığı Ripley’s game, 2005 yapımı başrolünü Matt Damon ile paylaştığı The Brothers Grimm ve elbette yönetmenliğini Zack Snyder’ın yaptığı 2006 yapımı 300’dür.
Bu filmde Sparta kraliçesi Gorgo’yu oynayan Lena Headey, başrolleri Sparta kralı rolünü üstlenen Gerald Butler ile paylaşmıştır.
Lena Headey Game Of Thrones Karakteri Cersei Kimdir ?Lena Headey farklı türde filmlerde de oynamıştır. Bunlardan en bilineni: ‘Imagine me and you.’ adlı filmdir. Başrolünü Piper Perabo ile paylaştığı bu romantik komedi filminde, Lena Headey, Luce karakterini canlandırmıştır. Film adını, ”Happy together” adlı şarkının sözlerinden almış, Luce karakterini canlandıran Lena Headey, burada bir düğüne çiçek getiren, çiçekçi dükkânı sahibi olarak boy göstermiştir. Luce çiçek getirdiği düğünde, evlenen bir kişiye ilk görüşte aşık olmuştur. İlk görüşte aşık olan sadece Luce değildir. Rachel yani Luce’un aşık olduğu kişi de ilk görüşte Luce’a aşık olacak, olaylar gelişecektir.

Lena Headey, oynadığı filmler kadar televizyon dizileriyle de dikkat çeken, yetenekli bir oyuncudur. Başarılı dizi Game of Thrones’dan evvel 2009 yılında ünlü Terminatör filminin dizi versiyonunda oynamıştır. Josh Friedman tarafından yaratılan dizinin adı: Terminator. The Sarah Connor Chronicles’dır. Warner Bross şirketi tarafından Amerikan Fox Televizyonu için hazırlanan dizide, Lena Headey başrolde, Sarah Connor rolünde oynamıştır. Lena Headey Game Of Thrones Karakteri Cersei Kimdir ?Ünlü yönetmen James Cameron tarafından beyazperde için senaryosu yazılan ve onun izniyle dizi formatı yapılan Terminator. The Sarah Connor Chronicles, ekranda 2 sezon gösterilmiştir.
Birçok film ve yanı sıra başarılı dizilerde rol alan Lena Headey, 2007 Mayıs’ında şarkıcı ve müzisyen Peter Paul Loughran ile hayatlarını birleştirmişler, çiftin bu evlilikten Wylie Elliot ismini verdikleri bir oğlu olmuştur. Çift altı senelik birlikteliklerinden sonra 2013 yılında boşanmışlardır. Lena Headey’in boşandığı eşi Peter P. Loughran, eski eşi, Lena Headey’in rol aldığı Game of Thrones dizisinden, bölüm başına 1 milyon dolardan fazla ücret aldığını iddia etmiş, bu iddiasından sonra oğulları Wylie Elliot’ın velayet davasının mahkeme masraflarını ödemesini talep etmiştir. Peter Loughran, sürekli bir işi olmadığını belgeleyip, mahkemeye sunmuş, Lena Headey’in dizi bölümleri başına kazandığını iddia ettiği 1 milyondan fazla parayla, 50 bin dolar tutan mahkeme ve avukatlık ücretlerini ödeyebilecek durumda olduğunu belirtmiştir.
,16 Nisan 2015 yılında dünya tatlısı bir kız çocuk doğurarak ikinci çocuğuna sahip olmuştur. Kızının babasının adını sır gibi saklamıştır.

Televizyonda bir fenomen olan dizi Game of Thrones’dan sonra Lena Headey, mültecileri konu alan yeni bir diziyle karşımıza çıkacağını duyurmuş, bu dizinin konusunun İngiltere’de yaşanan mülteci sorunuyla ilgili olduğunu, dizinin adının The Flood olacağını açıklamıştır. Adı, The Flood, olacak dizide Lena Headey, göçmenlik departmanında görevli bir memuru canlandıracağını, Guardian dergisine verdiği röportajda açıklamıştır. Başarılı İngiliz oyuncu, konuyla ilgili verdiği demeçte, Guardian muhabirine şöyle demiştir:
” Göç ederken birçok olayla karşılaşan mültecilerin buraya gelebildiklerinde şüphe ve korkuyla karşılaşmalarını görmek gerçekten çok kötü. Evet, çok boyutlu bir kriz bu. Fakat ne olursa olsun biz bu durumun aslında bir problem olmadığı realitesini kaybettik.”
Lena Headey, Suriyeli mültecilerin, Yunanistan’a bağlı Lesvos adasındaki kampını geçen sene, Game of Thrones dizisinden, iki rol arkadaşıyla beraber ziyaret etmişti.

44 yaşındaki İngiliz aktris Lena Headey hakkında yazımızın sonuna gelirken, Game of Thrones dizisinde kimselerin pek bilmediği enteresan bir durumu da açıklamadan olmaz diyoruz. Peki, nedir bu ilgi çekici olay?
Milyonlarca kişiyi adeta ekran başına kilitleyen Game of Thrones dizi setinde, kimselerin bilmediği bir olay meydana çıktı. ‘Cercei Lanister’ karakterine canlandıran güzel yıldız, aynı dizide, ‘Bronn’ karakterine hayat veren Jerome Flynn ile geçmişte fırtınalı bir aşk yaşamış, bu fırtınalı aşk dizinin senaryosunu bile etkilemiştir. İki oyuncu çok kötü bir şekilde biten aşk hikâyeleri sebebiyle dizide bile olsa birbirlerini görmeye tahammül edemiyorlar. Bu sebepten dolayı, dizide onların oynadığı ortak tek bir sahne bile bulunmamaktadır.
Daily Telegraph’a bilgi sızdıran, bir dizi çalışanı, Lena Headey ve Jerome Flynn’ı aynı sahnede oynatmamak için senaryonun özel olarak yazıldığını açıklamıştır.

Kaynakça:
https://tr.wikipedia.org/wiki/Lena_Headey
https://www.biography.com/people/lena-headey

Yazar:Arzu Gökyolcu

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku