Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Game Of Thrones Temalı Buz Oteli

0 256

Game Of Thrones Temalı Buz OteliEğer son dönemde ağzınızdan düşürmediğiniz cümleniz ‘Winter is Coming (Kış Geliyor)’ ise ve dünyaca ünlü dizi Game Of Thrones hayranı iseniz bu sene tatilinizi yapmanız gereken yer Finlandiya‘daki Game Of Thrones temalı buz oteli olmalıdır. Ancak, eğer bu dizinin hayranlarından biri değilseniz yine de bu otel gitmeniz ve görmeniz gereken bir kış harikalar diyarı diyebiliriz. Bu otelde kalıp muhteşem Kuzey Işıkları’na tanık olabilirsiniz. Ayrıca yapacak pek çok şey de bulunmaktadır.

Soğuk havayı, buzu seven birisi iseniz, Kittlia’daki Lapland Otelleri Kar Köyü rüyalarınızı gerçek yapan yerlerden birisi ve tam size göre. Bu otellerdeki şekil ve tasarım her yıl değiştiriliyor. Bu sene ise otel ile HBO arasında yapılan ortaklık ile otelin tasarımı Game Of Thrones temalı olarak güncellendi.

Game Of Thrones Temalı Buz OteliDizinin temasını bir otele yansıtmak, tasarımı ona göre şekillendirmek oldukça dikkat çekici bir fikir olsa da bu otel buzdan olunca iş aslında oldukça zor. Bu temayı gerçekleştirmek için yaklaşık 22 milyon kilo kar ile yaklaşık 400 bin buz parçası kullanılmış. Bu şekilde düşününce Finlandiya’daki bu Game Of Thrones temalı otelin size tam bir Kuzey deneyimi yaşatacağından emin olabilirsiniz.

20.000 metrekarelik bir alanda bulunan Kar Köyü, bir Kar Oteli, bir Buz Bar & Restoran ve bir Buz Şapeli’ne sahiptir. Otel, özellikle Rusya, Polonya, Letonya ve Ukrayna heykeltıraşları tarafından tasarlanan oda ve süitlerden oluşmaktadır. Otel içerisinde gezerken karşınızda masmavi gözleri ile bir ak gezen çıkabilir. Demir tahtı orijinal büyüklüğü ile buzdan yapılmış olarak görebilirsiniz. Veya bir Game Of Thrones karakterinin buz heykeli ile karşılaşabilirsiniz.
Oteldeki konaklamanın keyfini çıkarmanın yanı sıra, rehberli günlük turlarla köyün keyfini çıkarabilir ve açık büfe kahvaltıların tadını çıkarabilirsiniz.

Game Of Thrones Temalı Buz OteliKonaklama Rahat Mı?

Buz otelinde kalmak kulağa biraz farklı gelse de, oldukça sağlıklı ve konforlu bir şekilde konaklayabilirsiniz. Konuklara verilen yüksek kaliteli termal uyku tulumları ve sıcak bir meyve suyu, sıcaklığın -5°C’ye düştüğü durumlarda bile sıcak hissetmenize imkan sağlamaktadır. Uygun servisler sağlanmış olsa da, buzlu koşullardan dolayı maksimum bir gece burada kalmanız önerilir. Bununla birlikte, sıcak sularda dalış yapabilir ve sıcak kütük kabinlerinde daha uzun süre kalabilirsiniz.

Buzdan yapılmış yataklar, donmuş yemek mobilyaları ve ren geyiği bifteklerinden oluşan bir menü dizideki güzellikleri size anımsatacaktır. Bu özellikler, oteli diğerlerinden farklı kılan detaylardır.

Game Of Thrones Temalı Buz OteliAçılış Saatleri ve Ücreti?

Kar Köyü, 8 Nisan 2018 tarihine kadar ziyaretçilere açık tutulacaktır. Ancak o tarihten sonra baharın da gelmiş olması ile birlikte buz oteli kapatılacak ve eritilecektir. Gecelik fiyatı ile ilgili olarak otel, standart oda için 220 Eur. ve süit oda için 294 Eur. ücret talep etmektedir. Böyle bir deneyim için, fiyatları oldukça makul gözüküyor. Ne dersiniz?

Kaynakça:
http://traveltriangle.com/blog/game-of-thrones-ice-hotel-in-finland/

Yazar:Bekir Afşar

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.