Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Erkek Kozmetik Ürünleri

0 213

Erkek Kozmetik ÜrünleriGünümüzde erkekler de görünümlerine özen gösteriyorlar. Parfümler ve tıraş losyonları en çok ilgilendikleri ürünler olsa da, saç bakım ürünleri, cilt bakım ürünleri ve nemlendiricilere yönelik talep hızla artıyor.

Erkeklerin hormon yapısının kadınların hormon yapısından farklı olması erkek cildi için özel üretilmiş ürünler gerektirmekte. Erkek kozmetik ürünlerinde sık kullanılan bazı temel maddeler şunlar:

-Papatya Yağı: Yumuşatıcıdır. Dekonjestan görevi görür. Ferahlık verici, dinlendirici ve iyileştirici etkileri vardır. Antiseptiktir. Cildi temizler ve saflaştırır.

-Ihlamur Yağı: Yumuşatıcı, iyileştirici, nemlendirici özellikleri vardır.

-Nane Yağı: Cildi uyarır, ferahlatır ve antiseptiktir. Vücudu ve zihni canlandırır.

-Buğday Özü, Bira Mayası ve Sodyum Hiyalüronat: Sebumu yenileyici, nemlendirici, tahriş giderici özellikleriyle çok amaçlı bir karışımdır.

-Hint Defnesi Yaprağı Yağı: Mantar oluşumunu önler, saç derisinin yağ seviyesini düzenler.

-Hidrolize Bakla Proteini: Acı bakla tohumları, glutamin peptidleri, PP vitamini, amino asitler, glutamik asitler, aspartik asitler, arjinin ve çinko, bakır ve demir gibi elementler açısından zengindir. Saç foliküllerini besler.

Erkek Kozmetik ÜrünleriErkek bakım ürünleri, aynı zamanda erkeklerin belirleyici özellikleri olan pratiklik ve nesnel olma yönlerini de dikkate almakta. Ünlü markaların çoğu yalnızca erkeklere yönelik setlere sahip ürün serileri geliştirmiş durumdalar. Erkeklerin tercih sıralamasında ise üst sıralarda çok amaçlı olan ürünler, örneğin saç ve vücut için kullanılabilen “bir arada” şampuanlar, ya da ferahlatıcı – nemlendirici – dinlendirici – cilt yağını kontrol edici – güneşten koruyucu “hepsi bir arada” bakım ürünleri yer almakta.

 

Yazar:Oben Güney Saraçoğlu

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.